eli kun kaikki jankuttaa sitä miten olisi hyvä juoda paljon vettä niin onko sen pakko olla hana-vettä? kun en itse siedä sitä ollenkaan.. juon mielummin lidl-kuplavettä..ja sitä kyllä menee jonkun verran.. vai onko epäterveellistä? vai onko jotain mitä voisin sitten juoda? mielummin jotain mitä voi kaupasta ostaa kun tuo hana-vesi ei tule kuuloonkaan..
vedestä
kyselisin...
4466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos hanavesi on pahaa, niin ota sitä kannuun ja pistä sitruunaviipale tai pari sekaan ja kannu jääkaappiin. Minäkään, en saata juoda kraanavettä.
Kyllä juoda ihmisen pitäsi ja mieluummin vettä.
Ja sitte vielä siittä vedestä, kun pistä se semmoseen kannuun, jossa ei oo kantta niin se hapettuu sin samalla, kun se siin jääkaapissa jäähtyy ja makustuu niillä sitruuna viipaleilla tai kahella !
Tarkoitatko soda-vettä siis? Jossainhan dieteissä on ihan käskynä juoda soda-vettä, kun siinä on jokin "laihduttava" ominaisuus. Tiedä sitten.
Mutta kyllä nyt veden kuin veden luulisi auttavan!
Eikä tämä laihdutus nyt kumminkaan pelkästä vedestä ole kiinni (:
Tsemppiä!
Eli kuplavesi pierettää. Itse laitan ennen töihin menoa ½litran pulloon ihan vähän funlight mehua ja vettä päälle. ei ällömakea eikä hanavettäkään ja tulee hyvin tarkkailtua juomismäärää
Jos jotain muuta kuin hanavettä juo, niin kannattaa katsoa suolamäärää. Parista litrasta tavallista vichyvettä voi hyvin tulla 3g suolaa.