Entinen kolmonen, nykyinen ykkönen

Olen entinen numero kolme, nykyinen ykkönen. Nykyinen vaimoni oli tavataessa naimisissa ja hänellä oli myöskin siihen aikaan vakio rakastaja ( sen takia olin " numero 3 " kun tapasin nykyisen vaimoni ensi kerran ). Muutenkin oli käynyt vieraissa melko paljon, koska oma mies oli sängyssä täysin onneton. Myöskin muut mies suhteet olivat sänky hommien kannalta aivan onnettomia. Meidän yhteisen yön jälkeen on toinen ääni kellossa, naisystäväni ei ole sen jälkeen enää mennyt vieraisiin, ainakin hän sanoo niin ja minulla ei ole mitään syytä epäillä sitä. Hän oli hakenut aikaisemmin miestä, joka tyydättää hänet ja minusta hän oli löytänyt sen henkilön, jota hän oli koko ajan etsinyt. Vaimoni on kertonut miten surkeita kaikki miehet ovat sängyssä olleet, jotka hän on tavanut. Voin vain nauraa, en voi uskoa että noin monet miehet ovat surkeita sängyssä.

Mitä haluan tällä sanoa ?

Vaikka olinkin numero 3, ei minulla ole mitään ongelmia sen kanssa. Luotan täysin vaimooni kun hän sanoo että enää ei ole tarvetta mennä hakemaan seksiseuraa muualta. Sanon tämän siksi että tällä palstalla olen huomannut asenteen: Kerran vieraissa, aina vieraissa. Minä en omasta kokemuksesta allekirjoita tätä väitettä. Väittäisin että ihmiset menevät vieraisiin, koska he etsivät sitä " täydellistä sänkykumppania ". Kun se on löytynyt, niin sen jälkeen ei ole enää tarvetta enää etsiä mitään, koska kotona saa kaiken seksin suhteen mitä tarvitsee. Voisin sanoa tämän seuraavalla vertauksella: Jos sinulla on kotipihalla kaunis ja nopea urheiluauto, niin et varmasti halua koeajaa naapurin autoa koska sinulla on jo kokemusta moisesta autosta.

Onko täällä joku muu jolla on sama mielipide minun kanssani ?
161087
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

miehisen itsetunnon omaavaa kaikki naisten kehut uskovaa reppanaa. Jos sinun naisesi on ikänsä juossut vieraissa niin miksi ei jatkaisi. Ei se siellä vieraissa juoksisi, jos ei saisi sieltä sitä nannaa. Sinä olet aikasi namu ja sitten on toisen vuoro.

Kokeneena naisena tiedän, että paljon riippuu myös naisesta miten seksi sujuu. Sinä otat kaiken kunnian itsellesi! Etpä kuulosta hyvältä rakastajalta. Sinun täytyisi ensin oppia, että se on kahden kauppa.

Muuten ihmiset eivät useinkaan "mene vieraisiin" kun eivät saa "täydellistä(mikä se lienee) sänkykumppania" vaan aivan muista syistä.

Ei se vaimo tietenkään sinulle sano, että kohtapuoliin menee vieraisiin. Et kai ole niin ääliö, että uskoisit hänen tekevän niin.

Lycka till sulle kuitenkin!

Äänestä
  • Kylläpä kävi säälisi sinua kun luin, ei suinkaan alkuperäistä kirjoittajaa. Kyllä olet pahoin petetty tai pettänyt ja maasi myynnyt.

    Alkuperäiselle:

    Voipa hyvinkin olla kohdallasi juuri niin kuin kerrot ja onneksi olkoon! Kyllähän ihmiset kuitenkin pettävät monista syistä ja uskon myös siihen, että huono seksi tai koko seksin puute on varmasti yleisin syy.

    Tällä palstalla tuntuu vain olevan niin paljon katkeria petettyjä ihmisiä, jotka heti vetää jokaiselta maton alta ja ovat kateellisia, jos joku kertoo jonkun onnellisen ja hyvän tarinan.

    Äänestä

  • Ensinnäkin: Minulla ei ole heikko itsetunto. Jos minun vaimoni sanoo että seksi minun kanssani on parasta mitä hän on koskaan kokenut, niin minä uskon häntä. Ihan sama se olisi minulla, jos esim. olisin ollut 50 naisen kanssa sängyssä. Jokainen näistä halusi ainoastaan pimeässä peiton alla lähetysaarnajaa asennossa ja sitten tulee se 51:n jonka kanssa voi tehdä kaiken A:sta Ö:n, niin kyllä varmasti sanoisin hänelle että " olipa hyvät kyydit, tätä voisin haluta useammin " ( ja unohtaisin kyllä heti ne muut 50 naista en myöskään enää etsisi onnea kodin ulkopuolelta ) Ja tämä kommentti tulisi rehellisesti sydämmestä.

    Minun vaimollani oli ihan sama tilanne. Kaikki hänen miehensä aikaisemmin olivat suunnilleen näin: " Otappa nainen vähän esin suihin, sitten voisin torpata sinua lähetyssaarnaaja asennossa 2 minuuttia " Jos hän sitten minun kanssani kokee esim. että esileikki kestää kauemmin kuin yhdyntä, niin ei se ole mikään ihme että vaimoni pysyy kotona mielummin kuin että menisi vieraisiin.

    Äänestä

  • Synnitön uskonto kirjoitti:

    Ensinnäkin: Minulla ei ole heikko itsetunto. Jos minun vaimoni sanoo että seksi minun kanssani on parasta mitä hän on koskaan kokenut, niin minä uskon häntä. Ihan sama se olisi minulla, jos esim. olisin ollut 50 naisen kanssa sängyssä. Jokainen näistä halusi ainoastaan pimeässä peiton alla lähetysaarnajaa asennossa ja sitten tulee se 51:n jonka kanssa voi tehdä kaiken A:sta Ö:n, niin kyllä varmasti sanoisin hänelle että " olipa hyvät kyydit, tätä voisin haluta useammin " ( ja unohtaisin kyllä heti ne muut 50 naista en myöskään enää etsisi onnea kodin ulkopuolelta ) Ja tämä kommentti tulisi rehellisesti sydämmestä.

    Minun vaimollani oli ihan sama tilanne. Kaikki hänen miehensä aikaisemmin olivat suunnilleen näin: " Otappa nainen vähän esin suihin, sitten voisin torpata sinua lähetyssaarnaaja asennossa 2 minuuttia " Jos hän sitten minun kanssani kokee esim. että esileikki kestää kauemmin kuin yhdyntä, niin ei se ole mikään ihme että vaimoni pysyy kotona mielummin kuin että menisi vieraisiin.

    latelet. 51 miestä ja sinä olet ainoa "hyvä" rakastaja, onpa vaimosi valinnut kumppaninsa ja sinäkin tosi huonosti tai ette ole jostain syystä saanut parempaa.
    Kuule kyllä se on niin,että 51:stä miehessä löytyy hyvin monenlaisia rakastajia ja useita tosi upeita jopa paljon parempia. kuin sinä.

    Ei se yhden naikkosen sertifikaatti kovin paljon kerro taidoistasi.Vaimosi sanoo ,että seksi sinun kanssa on parasta, siis parasta mitä hän tietää, toistaiseksi.

    Kummallista,kun olllan tuttavapiirissäni näistä asioista puhuttu, ei kenelläkään kaava ole kulli suuhun, 2 min lähetyssaarnaajaa, vaan usimmat ottavat kylpylä- hotelliviikonloppuja, saadakseen rakastella täysillä ja pitkään ilman, että pitää varoa, että lapset/nuoret ovat rajoitteena.

    Äänestä

Et voi uskoa, että noin monet miehet ovat surkeita sängyssä. Siinä koko totuus omin sanoin.

Äänestä

Voiko kukaan osata olla huippurakastaja ensimmäisellä kerralla uuden kumppanin kanssa?

Sellaistako naisesi on etsinyt?
Aika kapeakatseinen ihminen sanoisin.
Itsekästä ja typerää odottaa että joku tietää
toisen halut ja toiveet "ennalta".

Kyllä nämä asiat hiotuvat vuosien saatossa.
Huonostakin rakastajasta tulee hyvä ihan varmasti!
Riippuu itsestä aika paljon saako suutaan auki
kertoakseen kumppanilleen ne omat toiveet ja halut.

Suorituspaineet syntyvät just siitä että odotetaan
kaikkien olevan täydellisiä.
Meistä kasvaa täydellisiä vain kokemusten ja opittujen asioiden kautta.
Lisäksi jokainen meistä on erilainen ja se antaa
haastetta vielä lisää siihen kasvuun.

Äänestä

Onnittelen, jos asiat todella ovat noin.

Naisten kehut kuitenkin tiedetään. Itsekin naisena olen ihastunut siihen, että mies on huomioinut minut sängyssä todella hyvin. Ja tarkoittanutkin sitä.

Mutta. Sinun vaimosi on osoittanut selkeästi, ettei hänelle ole mikään ongelma valehdella omalle kumppanilleen, juosta vieraissa ja valehdella siitä. Onkohan hän edes oikeasti jutellut senaikaisen miehensä kanssa omasta tyytymättömyydestään?

Hän on nyt tyytyväinen sinuun. Jos ei ole, niin mikään ei pidattele häntä vieraisiin menemiseltä. Sen hän on jo osoittanut. Eikä hän kyennyt ottamaan vastuuta teoistaan, vaan pisti kaiken miehensä syyksi.

Vaikka vaimosi nyt saa loistavaa seksiä, miltä tuntuu se, että hän on kanssasi vain sen takia? Vai sekö luo miehekkään tunteen (olet paljon parempi kuin muut)?

Toivottavasti sinulle on kertynyt kokemusta niin paljon että keksit jokaiselle päivälle uudet leikit. Nimittäin vaikka kuinka huomioit naisen, jos hänestä rupeaa tuntumaan että liian usein samalla lailla -> eikun vieraisiin kokeilemaan seuraavat 50 surkeaa ja sitten sen loistavan nro 51.

Jokaiselle tulee niitä vaiheita, että vaikka asentoja riittää, se sama kumppani kyllästyttää. Monet osaavat kääntää tämän ajatuksen siten että piristävät yhteistä seksielämäänsä tai fantasioiden yms. Käyttäen mielikuvitusta. Vaimosi ei osaa. Hänen mielestään tällaisen tilanteen tullessa hän on oikeutettu läväyttämään jalkovälinsä toisen miehen eteen sanoen "tyydytä minut". Vaihtelua se on huonokin vaihtelu.

Äänestä
  • Kiitoksia onnen toivotuksista, täytyy myöntää rehellisesti että minulla on käynyt hyvä tuuri, olen löytänyt melkein täydellisen naisen ( täydellistä partneria ei ole olemassa ? )

    Naiseni / vaimoni ei etsinyt aikaisemmin vaihtelua, vaan hän etsi partneria, joka tyydyttää hänet sängyssä. Jos jompikumpi nykyään haluaa vaihtelua, niin me menemme swingerklubiin. ( Olemme jo 15 vuotta yhdessä, molemmat keski-ikäisiä ) Siellä saa paljon vaihtelua seksielämään. Siellä on mukava katsella ja myöskin näyttää. Olemme silloin tällöin myös kokeilleet ryhmäseksiä. Meidän mielestämme se ei ole pettämistä / vieraisiin menemistä koska kumpikin tuntee ihmiset jotka ovat mukana ja tietysti näkee / kokee kaiken koska molemmat ovat mukana touhuissa. Ja aina ollaan tultu kahdestaan kotiin nukkumaan omaan sänkyyn, joten jos vaimo haluaisi tossissaan pettää minua, niin hän olisi tehnyt sen jo ajat sitten.

    Äänestä

"Jos sinulla on kotipihalla kaunis ja nopea urheiluauto, niin et varmasti halua koeajaa naapurin autoa koska sinulla on jo kokemusta moisesta autosta."

Mitäs kun se auto on ollut siinä kotipihalla muutaman vuoden ja ajaminen on sillä jo niin rutiinia, ettei tunnu missään? Ja naapurikin on vaihtanut uudempaan jo aikoja sitten. :D Kyllä uusi auto on aina uusi auto...

Äänestä
  • Makunsa kullakin mutta minä kyllä henkilökohtaisesti ajan mielummin sillä hyvällä urheiluautolla, koska en jaksa uskoa että se naapurin uusi itäauto on parempi uutena kuin sinun käytetty ( Italialainen / Saksalainen ? ) urheiluautosi. Varsinkin kun sinulla on kokemusta siitä että on sitten millaiset kelit, sinun oma autosi tuo sinut aina mukavasti ja turvallisesti kotiin. Voitko sanoa samaa naapurin autosta ?
    Ja jos oma auto alkaa tympiä, niin tee seuraavanlaisesti: Uusi väri, parkkeeraa toisinpäin, aja teitä joita et vielä tunne, ym...

    Äänestä

Puhut vain seksistä. Kuulostaa siltä, että sinulle parisuhde on vain seksisuhde. Tylsää. Olet varmaan tosi tylsä.

Äänestä

menee siten, että kun sinulla on oma uusi ja nopea komea urheiluauto pihassa, olet tyytyväinen, mutta vain vähän aikaa. Pian haluatkin koeajaa vielä parempia ja uudempia... Näin se menee suhteissakin, joissa on petetty.

Äänestä
  • Kysymys oli siitä että jos kotona on asiat hyvin niin ei tarvitse mennä vieraisiin. Ja mistäs ostat sen paremman tai nopeamman auton, jos niitä ei ole tarjolla ? Et silloin varmastikkaan kokeilisi naapurin itä-autoa koska se ei ole omaasi parempi ?

    Äänestä

Luuleko, että se avoiliito hoituu vaan makkarin puolella... Seksi ratkoo kaiken.....

Voi tuhannen juttu.........

Äänestä

Puhuin seksistä, koska siitähän tässä on kysymys. Vai onko se pettämistä jos käy naapurin luona kahvilla?

Myöskin minä elän aivan normaalia elämää vaimoni kanssa. Halusin kirjoittaa vaim omista kokemuksista, koska täällä aina vaan kirjoitellaan että kerran pettänyt, aina pettämässä. Tätä en voi allekirjoittaa omalla kohdallani.

Äänestä
  • tiedät, että et tule petetyksi etkä petkä, et mistään. Todennäköisyys pettämiselle on vain suurempi , kun on jo ainakin kerran ylittänyt sen rajan, valehdellut ja pettänyt toisen luottamuksen. Siis moraali joustaa ties minne.

    Pystytkö muka sanomaan ettei sinun ja vaimosi välille voi 100%:sti tulla eteen uskottomuus ?
    Muuten ei pelkkä seksi ulkopuolisen kanssa ole pettämistä, myös läheinen rakastuminen (vaikka vain ilman seksiä) tai muu puolisolta salattava suhde, on pettämistä mitä suurimmassa määrin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Synnitön uskonto kirjoitti:

Olen entinen numero kolme, nykyinen ykkönen. Nykyinen vaimoni oli tavataessa naimisissa ja hänellä oli myöskin siihen aikaan vakio rakastaja ( sen takia olin " numero 3 " kun tapasin nykyisen vaimoni ensi kerran ). Muutenkin oli käynyt vieraissa melko paljon, koska oma mies oli sängyssä täysin onneton. Myöskin muut mies suhteet olivat sänky hommien kannalta aivan onnettomia. Meidän yhteisen yön jälkeen on toinen ääni kellossa, naisystäväni ei ole sen jälkeen enää mennyt vieraisiin, ainakin hän sanoo niin ja minulla ei ole mitään syytä epäillä sitä. Hän oli hakenut aikaisemmin miestä, joka tyydättää hänet ja minusta hän oli löytänyt sen henkilön, jota hän oli koko ajan etsinyt. Vaimoni on kertonut miten surkeita kaikki miehet ovat sängyssä olleet, jotka hän on tavanut. Voin vain nauraa, en voi uskoa että noin monet miehet ovat surkeita sängyssä.

Mitä haluan tällä sanoa ?

Vaikka olinkin numero 3, ei minulla ole mitään ongelmia sen kanssa. Luotan täysin vaimooni kun hän sanoo että enää ei ole tarvetta mennä hakemaan seksiseuraa muualta. Sanon tämän siksi että tällä palstalla olen huomannut asenteen: Kerran vieraissa, aina vieraissa. Minä en omasta kokemuksesta allekirjoita tätä väitettä. Väittäisin että ihmiset menevät vieraisiin, koska he etsivät sitä " täydellistä sänkykumppania ". Kun se on löytynyt, niin sen jälkeen ei ole enää tarvetta enää etsiä mitään, koska kotona saa kaiken seksin suhteen mitä tarvitsee. Voisin sanoa tämän seuraavalla vertauksella: Jos sinulla on kotipihalla kaunis ja nopea urheiluauto, niin et varmasti halua koeajaa naapurin autoa koska sinulla on jo kokemusta moisesta autosta.

Onko täällä joku muu jolla on sama mielipide minun kanssani ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu