Mikä on teknisen rakennuspiirtäjän palkka per tunti tai kk-palkka nykyään? Vaikkapa työkokemuksella 1-2 v.
tekninen
rakennuspiirtäjä
2955
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
siis jos olet pelkkä piirtäjä, et teknikko tai insinööri niin n.1500-1800e/kk...Parin vuoden kokemuksella n.1680e
Olen viittä vaille valmis DI, mutta pääasiassa tehnyt vain dokumentointia ja tosi vähän mutta kuitenkin tehnyt piirtämistä/suunnittelua.
Neljä vuotta sitten palkkani kuukauden pituisessa piirtäjän työssä oli 10.50 €, mutta mihinkähän asti ne olisvat nousseet tähän päivään mennessä?
Pian alkaa tämä kysinen piirtäjän työ ja siksi haluaisin tiedustella, ettei ihan tule huiputetuksi. Sitäkin voi tapahtua. Paikkana Helsinki.