Mies, mitä kakkossuhde antaa sinulle sellaista, mitä et kotona saa? Älä suotta tiukkapipoile, kaikki vastaukset ok. Haluan vain tietää.
Galluppi vieraissa käyville miehille
Kleotar
101520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
haluan todella tietää.
kakkossuhde on pelkkää seksiä
kakkosnaiseen ei tarvitse satsata, pillua saa milloin itse haluaa.. ei tarvitse kuin käydä panemassa ja se riittää kakkosnaiselle, lompakon voi jättää kotiin kakkonen jopa mielellään ruokkii ja juottaakin varatun miehen. Vastaan tähän ILMAINEN PESÄ
lopettaminen helppoa varatulle.
Jos kakkonen lopettaa alkaako harmittamaan vai eikö ole mitään tunnetta?
Useiden kuukausien suhteessa oppii välittämään (jopa rakastamaan) salasuhdettakin. Ei ole helppoa lopettaa, siksi ajaudummekin aina uudelleen suhteeseen vaikka välillä "lopetammekin" vähäksi aikaa. Ikävä vetää lopulta takaisin siihen suhteeseen ja se hyvän olon tunne mikä toisen lähellä tulee. Toinennainen saa minut tuntemaan itseni tärkeäksi ihmisenä. Mutta pitkästä epätyydyttävästä avioliitostakin on vaikea irrottautua.
niin yksinkertaista se on, hyvä rouva. Ja kun vieraasta tulee tuttu, niin tekee taas mieli panna vierasta.
kiihkeys kiinteys värinä himo kiima.
välittämistä, lämpöä, nautin katella toista siinä hääräilemässä, kiihkoa, samanlaiset ajatukset, välillä riidellään oikein tulisesti, nainen osaa puhua muutenkin kuin nalkuttamalla ja narisevasti. Minulla on tunne että hän on se oikea jonka kanssa haluan vanheta, (suhde kestänyt jo 2 vuotta) mutta vitun vaikea tilanne perheen ja muijan kanssa. sitä ämmää en haluaisi katella enää pitempään, mutta on pari seikkaa jotka ovat vaikeita.
No, jopas! Ota ihmeessä ero heti siitä ämmästä, äläkä enää odota. Voihan näet käydä niin, että se sinun kakkoses löytääkin jonkun toisen, jolloin sitten jäätkin nuolemaan näppejäs. Itsekin olen varatun miehen heila, mutta koko ajan kuitenkin kuljen silmät avoinna, sillä vaikka rakastan tätä miestä, olen ajoittain ahdistunut siitä, että aikataulut menevät aina hänen ehdoillaan. Siksi haen itselleni koko ajan vapaata miestä!
Pidäpä varasi sinäkin, sillä et voi tietää, mitä tämä toinen nainen lopultakin mielessään miettii. Älä ole liian varma valloituksestasi!
Rajumpaa seksiä ja lisäksi oma (ykkönen) ei tykkää peppuseksistä. Omaa haluaa pitää kuin kukkaa kämmenellä, kakkosta ei tarvi niin varoa, se kyllä pitää huolen itsestään. Kakkosen kanssa ei tarvii lämmitellä, suoraan sänkyyn vaan kun ovesta sisään astuu. Kivaa lörpöttelyä -ei vaikeita keskustelunaiheita. Se on vaan kivaa ja hauskaa.