Takana ensi tiistaina 4 viikkoa VHH:ta ja paino on pudonnut 3,6 kg. Nälkä on unohtunut kokonaan ja on vaikeuksia nauttia kolmea ateriaa päivässä. Kysymys: Kuuluuko käydä näin? Vointi erinomainen. Aikomus on jatkaa 1 kg/viikossa aika pitkään, BMI on tällä hetkellä hieman yli 30, joten pudotettavaa riittää.
Nälätön
olo
3442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Älä keksi syytä lopettaa,syöt vaikka 2 ateriaa päivässä,eihän aikuinen enempää tarviikkaan,Onnea pudotukseesi
on vaikea syödä liikaa ja raja tulee nopeasti vastaan. Yritä kuitenkin pitää se kolme ateriaa, vaikka sitten annoksia pienentämällä niin saat tasaisen rytmin. Hyvää jatkoa vaan.
jos muistan oikein, zone-dieetissä (yksi vhh:n muoto) suositellaan ruokailua noin 5 tunnin välein, jotta "hormonikaasutin" toimii oikein.
hauska termi, "hormonikaasutin".
Zone-kirjat ovat hyviä, kirjoittaja Barry Sears. Kannet ovat tylsiä, mutta sisältö asiaa.