Kidutusta odotellessa...

Missä sitä on wtf

Vitoskausihan on ihan nössösti lähtenyt käyntiin kun ei olla kidutettu jengiä vielä lähes ollenkaan. Sehän on Kaksnelosen kantava voima, ihmisten säälimätön, armoton kiduttaminen mitä sairaimmilla keinoilla. Siitähän se tv-sarja on saanut kritiikkiäkin jenkkilässä. Mutta taitaa olla vain positiivista propagandaa nykyiselle jenkkien natsivaltiolle. "Kidutus on ihan jees".

10

943

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mutta odotapas kuutoskauteen!

      Tämän illan jaksossa Jack-poika pääsee jo tositoimiin kun uhkaa kaivaa Walt Cummingsilta silmän päästä jos ei ala tietoa irrota, ja alkaahan sitä.

      Mutta ootas kuutoskauteen, siellä jo viidessä ekassa jaksossa on kidutettu oikein kunnolla! Eikä edes perhesiteet estä, vaan veljen päähän vedetään muovipussi sanoin "Itsehän tämän aiheutit!"

    • cvv

      Niin,jos oikeassa elämässä olisi jossakin lähellä ydinpommi laukeamassa parin tunnin kuluttua,niin tuskin kuulustelijat kysyisivät piin kovalta terroristilta että "no niin voisitko ystävällisesti auttaa meitä,olisi vähän kiire mutta mieti vähän vielä".Comoon tomossehan tilanteessa käyttetäs kaikkia äärikeinoja, jos ei muuten tietoa saatas Niin käyttäsit sinäkin.

      • Fun

        Kyllä tuolla on tosi kiire, ei jouda liikoja kyselemään. Jos ei heti laula, niin pannaan laulamaan.


      • Telkuntöllöttäjä
        Fun kirjoitti:

        Kyllä tuolla on tosi kiire, ei jouda liikoja kyselemään. Jos ei heti laula, niin pannaan laulamaan.

        Muitta se Jack ei ehdi koko vuorokauteen syödä mitään tai käydä edes paskalla. Minäkin moisessa työrupeamassa olisin sen verran vihainen etten nyt turhia jäisi enää vielä odottelemaan. Eli, kiireen ymmärtää kyllä.


      • man in black
        Telkuntöllöttäjä kirjoitti:

        Muitta se Jack ei ehdi koko vuorokauteen syödä mitään tai käydä edes paskalla. Minäkin moisessa työrupeamassa olisin sen verran vihainen etten nyt turhia jäisi enää vielä odottelemaan. Eli, kiireen ymmärtää kyllä.

        ei kerkeä paskalla joo käymään,luulis että rupeis jo pakottaan jossakin vaiheessa. Samoin syöminen jää vähälle ja uni myös. Ykköskaudessa sentään yhdessä jaksossa Jackille iski väsymys ja Jack melkein torkahti. Kova jätkä kyllä kun listii terroristeja ilman wc tai ruokataukoa.

        Naureskeltiin ajatuksella että jossakin jaksossa Jack Bauer ja muut päähahmot vaan nukkuisivat sikeästi ja kova kuorsaus kuuluisi :)
        Sitten kuvaruutu jaetaan useaan osaan missä näytetään kun presidentti torkkuu sohvallaan ja Almeida elbaa sairaalan vuoteella...Sitten joku pöräyttää ja tulee mainoskatko. Jakso jatkuu ja Bauer menee kuselle. Kuuluu vaan lorinaa ja Jackin helpotusta kuvataan eri kuvakulmista kun ruutu on jaettu :)....... Joo,ois aika koomista mut epäkäytännöllistä ja tyhmääkin toimintasarjaan. Realistista se ois kyllä.


    • Scifisti77

      Jo 20 jaksoa 5.kautta katselleena voin sanoa, että kidutusta on luvassa. Esim Jack menee yhdessä vaiheessa konnan kotiin ja tämän vaimo on siellä. Sitten itse konna tulee paikalle ja Jack pistää molemmat istumaan sohvalle. Sitten Jack alkaa grillaamaan konnaa uhaten ampua häneltä polvilumpion. Konna ei taivu ja äkkiä Jack ampuu konnan vaimoa poloveen! Konna ei sittenkään vielä taivu....ja sit siirrytäänkin CTU:lle ja kemikaalikdutukseen...eikä konna taivu sittenkään...!

      Luvassa on juu kaikenlaista!

      Scifisti77

      • vcc

        Joo itse seuraan 5 kautta mtv:ltä,ja olin jo huolestunut että muutaman jakson jäkeen ei ole tullut kuin muutama vainaa.Pelkäsin jo että jackiin on iskenyt vanhuus ja velttous.Kiitos infosta että jack on kumminkin vireessä, vissiin vanha tartee vaan pikkasen ennemän aikaa ennen kuin pääsee vauhtiin.Kyllähän se on ymärettävää että pikkasen täytyy kiduttaa kun terroristit ei ymmärä jackin ysinkertasia kysymyksiä,mitäs ovat niin uppiniskaisia. Jack rules!!!


    • man in black

      onko jollain vielä näkemyksiä kidutus,ynnä muista asioista 24:n 5 kaudessa?
      aika kuollutta tää keskustelu täällä 24:ssä,siis suomi 24:ssä

      • stara.fi

      • man in black
        stara.fi kirjoitti:

        http://www.stara.fi/?p=5087

        lisää kommentteja tänne palstalle.
        Kertokaa vaikka mikä on mielestänne erikoisin kidutustapa ja erikoisimmat kidutusmenetelmät,mitä Jack Bauer on käyttänyt näiden 1-5 tuotantokausien aikana!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2264
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      83
      1479
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      958
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      142
      741
    5. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      672
    6. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      666
    7. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      627
    8. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      96
      602
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      598
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      561
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      556
    12. On väärin

      Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus
      Ikävä
      42
      552
    13. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      549
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    15. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      138
      521
    16. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      508
    17. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      500
    18. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      77
      494
    19. S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi

      Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan
      Maailman menoa
      14
      490
    20. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      53
      485
    Aihe