kerro

Kerro mulle ihanneminästäsi. Millaisa ovat miesten ihanneminät?
9524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Se on tuolla kaapissa kuoliaaksi nuijittuna. Paskiainen köyri mun mielikuvitusnaista.

Äänestä

No itse olen kyllä ollut myrskyisien teinivuosien jälkeen varsin tyytyväinen itseeni. Olen sinut ulkonäköni kanssa ja tulen toimeen niin naisten kuin miestenkin kanssa. En nyt ala tässä tämän enempää itseäni hehkuttamaan, mutta en kyllä lähtisi muuttamaan mitään itsessäni, en vartalossani enkä luonteessani. Olen oma ihanneminäni.

Ja ei, en tietenkään ole täydellinen. Mutta kukapa haluaisi olla täydellinen, sillä täydellisyyshän on tylsää. Hyväksyn itseni ja olen tyytyväinen itseeni. Mielestäni se on jo aika hyvin.

Äänestä

Ihanneminä, millainen se olisi ?

Itseasiassa ei paljoakaan muutosta nykyisestä, tästä ujoudesta ja siitä johtuvasta saamattomuudesta kun pääsis jollain konstilla eroon ni eiköhän se olis siinä. Toisaalta kuitenkin sekin on osa minua joten se on tässä :)

Äänestä

Heh, mä luin ap:n viestin niin, että millanen on miesten ihanneminiä...Vähän sitten ihmettelin, ku vastailtiin et tuolla se on nuijittuna kuoliaaksi kaapissa, wtf :D.

Äänestä
  • Melkein jo vastasin, että sellainen, joka asuu maapallon toisella puolella eikä puhu sanaakaan suomea tai englantia.

    Äänestä

  • ratikkakuski kirjoitti:

    Melkein jo vastasin, että sellainen, joka asuu maapallon toisella puolella eikä puhu sanaakaan suomea tai englantia.

    ajattelit, et millasen miniän sä haluaisit itsellesi (eli mahd. poikas nainen)?

    Äänestä

  • Tyttis79 kirjoitti:

    ajattelit, et millasen miniän sä haluaisit itsellesi (eli mahd. poikas nainen)?

    Ensin luen väärin ja sitten vielä menee anoppi ja miniä sekaisin. Ja vielä selvin päin. Tai ehkäpä juuri siksi...

    Äänestä

  • ratikkakuski kirjoitti:

    Ensin luen väärin ja sitten vielä menee anoppi ja miniä sekaisin. Ja vielä selvin päin. Tai ehkäpä juuri siksi...

    Kyl sä varmaan ottaisit mielellään nätin ja kivan miniän.

    Äänestä

  • Tyttis79 kirjoitti:

    Kyl sä varmaan ottaisit mielellään nätin ja kivan miniän.

    Tosin ei taida miniää ilmaantua näköpiiriin, kun ei vaimo ole ilmoittanut halukkuuttaan perheenlisäykseen. Ja sitten niitä pitäisi vielä saada ja kaiken päälle poikia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mulle kirjoitti:

Kerro mulle ihanneminästäsi. Millaisa ovat miesten ihanneminät?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu