STAFFPOINT, Oulu

rakennusmies

Millaisia kokemuksia teillä on Oulun Staffpointista? Millaisia työhaastattelijoita paikassa on?

Olen kuullut aika paljon negatiivista palautetta tästä vuokratyönantajasta. Etenkin rakennuspuolella kuuluu olevan tyytymättömiä asiakkaita / työntekijöitä. Eräs kaverini oli rakennushommia hakiessaan saanut todella huonoa kohtelua kyseisestä paikasta.

4

1713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raksarane***

      Itselläkin negatiivisia kokemuksia kyseisestä paikasta. Luvataan ottaa yhteyttä esim ensiviikolla eikä varmasti kuulu mitään, mutta taitaapa olla kaikki vuokratyövoima firmat samanlaisia työntekijöiden hyväksi käyttäjiä. Kävin tuolla haastattelussakin ja kaikkea lupailtiin ja paljon mutta mitään ei ole kuulunut ja haastattelija oli sitä luokkaa, että omalla arvoasteikolla menee melko pohjille. En suosittele kenellekkää vähänkään itseään arvostavalla tuota paikkaa.

    • Pläähkäääh

      Muutama vuosi sitten olin staffpointin kautta rakennusapulaisena. Staffpointtiin/työnantajaan olin tosi tyytyväinen, työhön tosin en. Hyvää palvelua toimistossa ja puhelinten kautta. Jouluna lähettivät vielä kortinkin!

    • Työtön kokki

      Olen ravintola-alalla Staffpointin kautta ja kyllä tiskivuoroja piisaa vaikka viisi päivää viikossa, mutta harvemmin ruoanlaittotyötä. No, eihän ne voi tarjota sellaista mitä ei asiakasyritykset tilaa. Haastattelija tuntui vähän tylyltä mutta muut työnvälittäjät ovat mukavia ja ystävällisiä.

    • staffi perseestä

      staffi on perseestä! mulle ei koskaan oo yhtään työvuoroja!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      21
      6665
    2. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      556
      2285
    3. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      147
      1867
    4. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      85
      1261
    5. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      97
      1042
    6. Mitä haluaisit nähdä

      Kaivatullasi päällä?
      Ikävä
      72
      970
    7. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      87
      942
    8. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      843
    9. Kaupunki ostaa Kauppamatin

      Joutuukohan yrittäjät lähteen muualle?
      Haapavesi
      32
      840
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      147
      767
    Aihe