Meillä ei ainakaan onnistu tv:n katselu ja naisen hieronta yhtäaikaa, siis miehen mielestä!..en ymmärrä miksei?
Mies -montako asiaa hoituu
samanaikaisesti ? 123456...
281165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
8 asiaa hoituu samanaikaisesti. No joo, mistäs minä tiedän montako, useita kuitenkin, en oo laskenu. Mutta tiedän mitä tarkoitat. Mulla on yksi kaveri joka on juuri tuon kuvailemasi miehen kaltainen. Kaveri kun tuijottaa telkkaria niin on aivan sama vaikka talo luhistuisi ympäriltä niin kaveri ei tajua mitään muuta kuin sen telkan.
No kerroppa nyt edes kaksi niistä kahdeksasta.
Että esimerkkiä kehiin.
Siis miesten ja naisten erohan on just siinä et naisen tyydyttämiseen pitää paneutua kokonaisvaltaisesti, ei telkkuu ei mitään muuta kuin nainen. Mies taas haluu maksimoida onnensa; kyl must ois kivaa seuraavat asiat yht'aikaa:
telkku, stereot, hesari, kahvi/bisse, rööki huules, hieronta ja suihin otto.
Kahdeksan =D
Mut eihän ees telkkuu saa katella ku nainen on hommissa =/
Onnistuu se minultakin 8 erikokoista rautanaulaa taskussa :D
Erikoinen fakiiri olet jos vedät savut keuhkoon ja bissen mahaan yhtaikaa :9
Noi näköpuolen jutut on sitten erikseen *katselee 8 pulua puiston polulla* hups tais olla jo 10 näköpuolen elementtiä ;DD
No telkkaa katsellessa (tai vilkuillessa) saatan selailla päivän lehden, samalla ruoka on kattilassa valmistumassa ja sitä pidetään silmällä ja hämmennetään välillä ja otetaan samalla vähän ruoan valmistus ruokaa suuhun jolloin kohta soi puhelin ja vastaan siihen samalla ruoka suussa telkkaa tuijottaen ja kävelen sohvalle. Huom! toimintani ei pysähdy enkä putoa polvilleni vaikka olenkin puhelimessa. Tulihan siinä jo aika monta asiaa samalla kertaa. Luulisi tuon onnistuvan muiltakin.
Käytän tietokonetta, virta päällä
Lataan nokian kännykkää
Lataan Ruåtsikapulaa
Katselen ulos ikkunasta
Ajattelen: "taitaa olla pakkanen"
Odotan että joku soittais ku on kaks kännykkääkin
Räplään verhonkulmaa
Pidän kieltä poskessa
Enkä putoa polvilleni vaikka olenkin käyttämässä huoneessa sähkövaloja :DDD
Nyt kun vielä yrität tuota kaikkea samalla kun katsot sitä hypnotisoivaa telkkaria niin alat päästä asian ytimeen ;)
Telkkari saa kerätä pölyä vintillä. Ei jouda sitä katteleen ku on nii paljon tekemistä ;)
Se ei halua hieroa, ei se siitä ole kiinni, etteikö se pystyisi. Jospa sinun pitäisi tehdä ensin jotain, että mies motivoituisi hieromaan.
keskittyä katseleen jännää ohjelmaa, eikä kourimaan naisen vartaloa.
viisi. Katselen tv-sarjaa tietokoneen toiselta näytöltä ja käännän siinä olevaa enkkua päässäni, luen ja kirjoitan toisesta näytöstä tälle palstalle, kolmannessa pyörii irkki, jota luen välillä ja chattaan siellä, kuuntelen nettiradiota, vilkaisen telkkaria välillä olan yli, kuuntelen joskus kun joku hölisee vielä kaiken sen päälle jotain muka tärkeää (tämä suodattuu yleinsä pois) ja yritän miettiä huomisia koulutehtäviä. Siinä sitä ajatukset hyppivät.
tavallista älykkäämältä :) tuo ei onnistu kaikilta
ottaen pysty täysipainoisesti keskittymään kaikkiin näihin asioihin, mutta sen verran että pysyn kaikissa kärryillä. Pitää käyttää aika mahdollisimman tehokkaasti. Niin ja joskus muuten syön vielä samalla :)
http://www.sexy-holes.com/ztgalls/241006/preview02.mpg
Ihmiset todella harvoin tekevät useampia asioita samanaikaisesti. Purkan syönti ja kävely onnistuu vielä mutta kaikki monimutkaisemmat samanaikaiset asiat tehdään oikeasti limittäin. Esimerkiksi radion kuunteleminen ja kirjan lukeminen ei onnistu täysin samanaikaisesti vaan tarkkaavaisuutta siirrellään niiden välillä. Voi kyllä harjoitella tekemään asioita nimenomaan samanaikaisesti mutta oppimiseen menee aikaa.
Ymmärrän miestäsi hyvin. Hän haluaa keskittyä täysin joko tv:n katsomiseen tai hierontaan eikä missata osia kummastakaan siirtämällä tarkkaavaisuuttaan kohteesta toiseen. Kai sinäkin otat mieluummin vastaan miehesi jakamattoman huomion...?
Tuota samaa ihmetteli ex-miehenikin.. katsoi minua kun touhusin, siivosin, tiskasin ja kokkasin yhtäaikaa muutaman ruokalajin päivällistä. Monesti hän seisoi / istui tollon näköisenä suu auki ihmettelemässä, että miten pystyn siihen kaikkeen. Hänen kun omien sanojen mukaan pitää ensin keittää perunat ja sitten alkaa tekemään kastiketta, ettei kaikki pala pohjaan.. sama juttu siivouksessa - yksi asia kerrallaan.
Ovatko miehet koskaan katsoneet näitä tositeevee-tyyppisiä ohjelmia, joissa mies laitetaan "kotiäidiksi" edes yhden päivän ajaksi? :D
Jostain kumman syystä uskon, että naisilla on parempi (x100) organisointikyky kuin miehillä, vaikka päinvastaista väitetään.. Naiset vaan kykenevät tekemään niin monia asioita yhtäaikaa, että kun miehillä menee siitä pää pyörryksiin, niin nimeävät naisten tekemiset höpötyksiksi tms.. :)
Näin se vaan on.
Meinaatko ihan oikeasti että ravintolassa kokkina toimivat miehet keittää ensin ne perunat ja siten vasta kastikkeen ja sen jälkeen vasta valmistaa salaatin jne jne. Saattais kuule asiakkaat kadota siinä kohtaa. Jos sinun miehesi ei osaa niin eipä yleistetä.
Kuulostaa nyt pahasti siltä että sinähän väheksyt miesten taitoja ;)
Naiset tarkoittavat useinkin samanaikaisuudella aivan toista kuin miehet.
Nainen organisoi asiat mielessään 100-0.
Mies saa tehtyä yhden asian oikeasti.
maailman shakkimestarit, niin kaikki on miehiä. Parhaat pelaavat "silmät sidottuna" 20-50 eri vastustajaa vastaan eli siis muistavat molempien siirrot 20-50:lä eri laudalla ja vieläpä voittavat. Että eiköhän miehet ole aikamoisia multitaskaajia tarvittaessa. Miksiköhän naiset ei pysty samaan...
http://en.wikipedia.org/wiki/Blindfold_chess
Niinhän se on, että ei tarviis yleistää... Kun eipä se vaikka yksi mies olisi nero, tee kaikista miehistä neroja.. ;)
Enkä mitään väheksy, on ne niin hellyyttäviä välillä, kun ihan tosissaan yrittävät parastaan :D
Laitapa 10 miestä samaan keittiöön kokkaamaan juhla-ateriaa, niin syöt ruhtinaallisesti.
Laitapa 10 naista samaan keittiöön kokkaamaan juhla-ateriaa, niin saavat aikaan pelkän sekasotkun ja ilmiriidan.
Että se siitä organisointikyvystä.
..siihen yhteen juhla-aterian valmistukseen ei tarvitse kuin yhden naisen. Hyvin paljon mahdollista, että sama tehtävä vaatii 10 miestä.
Nainen on luonnostaan johtaja, eikä kannata olettaakaan, että 10 johtajaa toimivat sopuisasti yhdessä. Jos jokaisella naisella olisi 10 miestä käskytettävänä, olisi asiat ihan toisin...
"Nainen on luonnostaan johtaja, eikä kannata olettaakaan, että 10 johtajaa toimivat sopuisasti yhdessä."
Kummasti tutkimusten mukaan naiset ovat mielummin muissa kuin esimiestehtävissä.
Johtajan ylivoimaisesti tärkein ominaisuus on yhteistyökyky, mikä naisporukalta lähes järjestään puuttuu.
Laita 10 naista samaan liikuntasaliin, niin ne alkavat riidellä ja muodostavat vastakkaisia blokkeja. Laita 10 miestä samaan liikuntasaliin, niin ne alkavat pelata koripalloa.
puhuminen on jo taitolaji mieheltä kuin mieheltä.
Heitän kolmea palloa, luen lehteä ja vihellän samaan aikaan. Harvemmin putoaa palloja.
Nuo onnistuu yhtäaikaa tai no riippuen tietysti mitä telkusta tulee. Lätkämatsit, hirmulat ja ralli-ohjelmat on pyhitetty pelkästään telkun tuijottamiseen :)
Hieronnan voi sit hoitaa vaikka sillon ku tulee toi Kauniit ja Rohkeat ;)
kun hieroo ja tv ohjelman katselu pitää keskeyttäää aktin ajaksi ni siks se ei hierustele.faktahomma