paksut jalat!

Millähän saisi jalkoja ohuemmaksi? Reiteni ovat lähes valtavat yläkroppaan verrattuna. Selluliitin näköistäkin on jo ilmaantunut, vaikka hädintuskin 20vuotta olen!
Voisikohan kävelystä olla apua? Onko selluliittiin parannuskeinoa?
51877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minulla on sama ongelma kuin sinullakin. olen hieman päällä 20 ja reiteni ovat 55 cm (joka on aika iso näinpienelle ihmiselle kuin 157/52). Muuten olen todella solakka ja vatsasta ja käsistä en halua polttaa rasvaa yhtään! nyt jo näyttää melkein liian pieniltä. Monet sanovat että rasvaa on vaihea polttaa jaloista :( mutta pitää muistaa, että jaloissa rasva ei ole vaarallista. Viimekertaisessa kuntoplussassa oli muutama vinkki lihaville jaloille
1. Syö paljon kalaa
2.Pidä pitkä imetysaika. (tämä varmaan kuitenkaan auta sinua vielä vähään aikaan, kuten ei minuakaan..)
3.koko kropan on oltava aika alhaisessa rasvaprosentissa ennenkuin välttämättä jaloista rasva lähtee

Äänestä

Mulla ei ole ikävä kyllä ratkaisua ongelmaasi, vaan totean ettet ole ainoa! Mulla jalat on tosi paksut, eivätkä lainkaan sirot. Selluliittia on säärissä, reisissä ja pepussa, ollut jo 13-vuotiaasta asti. Ja huom, en ole ylipainoinen, ja olen aina syönyt tavallista ruokaa, enkä ole pitänyt sipseistä ja karkeista. Silti näin.

Ja alakroppa on muutenkin kuin toiselta henkilöltä. Ylökroppa kovin hoikka, erityisesti vyötärö kapea ja hoikat kädet, sitten lanteet ja lantio todella isot. Paksut reidet ja iso perse. Järkyttää kattoa peiliin, puhumattakaan että vois olla normaalisti kesäisin ja esim, poikaystävän kanssa...

Äänestä

heissan,

Sama ongelma on täälläkin. Reidet on ihan hirveät.
Oon jo 30 ja olen yrittänyt ihan kaikkea. Jos laihduttaa, niin muut ruumiinosat kutistuvat entistäkin pienemmiksi. Lopputulos on se, että on laihempi mutta edelleen reidet on hirveällä tavalla paksuin kohta.

Noh. Se ainoa apu sitten on se että antaa jalkojensa olla, ja pukeutuu siten että ne ei korostu. 20v. tuntui että ei voi olla missään koskaan tämän perseensä ja jalkojensa kanssa. Nyt vanhempana ne on vielä kauheammat kuin silloin mutta harmittaa paljon vähemmän. On muillakin vikoja.

Ollaanko kaikki iloisia siitä, että meillä on hoikat ja sievät ylävartalot, eikös juu :D

Äänestä

mä oon vasta 11v pituutta n.158 ja reisieni yhteis pituus n84cm. Se on kamalaa. Noin kaksi toistakin kaveriani ihmettelee reisiään.
Mitä tehdää!

Äänestä
  • siis reisien paksuus!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


elefanttiiiiii kirjoitti:

Millähän saisi jalkoja ohuemmaksi? Reiteni ovat lähes valtavat yläkroppaan verrattuna. Selluliitin näköistäkin on jo ilmaantunut, vaikka hädintuskin 20vuotta olen!
Voisikohan kävelystä olla apua? Onko selluliittiin parannuskeinoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu