Arch enemy

onks arch enemy melodista death metallia vai mitä se on?
6310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kai se melodista dödöä on. Musiikin luokittelu on kuitenkin aika turhaa puuhaa. Antaa musiikin itsensä puhua puolestaan.

Äänestä
  • Modernia melodista Thrash metallia, death vokaaleilla. Tai sitten...

    Äänestä

  • Tai Modernia melodista Thrash metallia, death vokaaleilla. Tai sitten...

    Äänestä

  • Demonic kirjoitti:

    Tai Modernia melodista Thrash metallia, death vokaaleilla. Tai sitten...

    Kyllä se Deathin puolelle menee.

    Äänestä

  • Darker than Night kirjoitti:

    Kyllä se Deathin puolelle menee.

    Ideana tuossa oli että ihan miten vaan...Mutta itse luultavasti luokittelisin sen noin (eli Modernia melodista Thrash metallia, death vokaaleilla)...Arch Enemy menee siinä samalla kuin Sadus:kin, vaikkei aivan yhtä "taidokasta" musiikkia olekkaan.

    Äänestä

Ei, vaan hip-hopin, Brittipopin ja gospel-musiikin sekoitusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Evil kirjoitti:

onks arch enemy melodista death metallia vai mitä se on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu