Siis tää vituttaa

on uimahallissa ja kaksi tyhmää naista ui hiljakseen radalla VIEREKKÄIN ja juoruavat minkä kerkiävät.
Sitten kun huomauttaa että uintiradalla on kaksisuuntainen liikenne, alkavat soittaa suutaan.
Jos juorut on niin tärkeitä, niin menkää saunaan pälättämään.

Ei mikään ole niin tyhmä ja suurisuinen kuin suomalainen akka.
4836
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kerran samassa tilanteessa otin ja sukelsin valaitten alta ja puhalsin täyden keuhkollisen ilmaa niitten kohdalla. Siitähän riemastuivat ja mäkättivät. No, sukelsin uudelleen ja päästin tuhdin pierun alla! :D Loppui mäkätys ja vyöryivät sadatellen saunaan.
PS: lähtiessäni vielä kusin altaaseen kuin kersat konsanaan

Äänestä

haha, kyllähän tuo ärsyttää! hommahan on niin, että naiset ui hitaasti vierekkäin sitä valasta (lue:'kelluu virran mukana') jolloin on tosi vaikee päästä ohi, ja miehet taas (yleensä keski-ikäiset) luulee uivansa niin nopeasti sitä pärskyttävää kroolia, että jos tullaan altaan päähän samaan aikaan, niin ei voi millään antaa tilaa nopeammalle. :)

Äänestä
  • Täälläpäin yleensä nuo avorivit kelluu siellä hitaasti uivien puolella - kuntouimarit saa porskuttaa melkein esteettä.... Paitsi kuten sanoit nuo miehiset miehet jotka eivät voi antaa nopeemmille tilaa sitten millään. Myöskin sitten hypernopeat jotka eivät voi odottaa sitä ohitusta sinne päätyyn vaan ohi on päästävä just nyt vaikka vastaantulijaa päin.

    Kaikkein eniten kuitenkin nyppii uimaseurat ja kaikenmaailman muut jumpat ja vesijuoksijat, joiden takia 8:sta radasta on vain 3 auki normaaleille uimareille. Viddu miksi normaali uimari on nykyään vähemmistössä :-(

    Äänestä

Samaa itsekseni sadatellut. Että uivat vierekkäin radalla, joka on tarkoitettu uimiseen eestaas.

Ja mua vituttaa se kun uimahallien saunoissa käy kauhea kälätys. Perinteisesti sauna on paikka hiljentymiseen ja rauhoittumiseen.

Mua vituttaa muutenkin turha kälätys julkisilla paikoilla, vaikka jaarittelupuhelut bussissa.

Sukella ensi kerralla edessä olevan naisen alta (oletan että sulla on uimalasit niin kuin kuntouimarilla kuuluukin). Ota se treenin kannalta, tarvitset pitkän sukelluksen aina naisten kohdalla. Jos ne ovat päädyssä, sinun käännöksestäsi tulee entistä vaativampi (teet sen huomattavasti alempana vedessä kuin muuten). Saat lisätreeniä keuhkoille.

Ensinnäkin ne luultavasti kiusaantuvat joka tapauksessa jos uit kursailematta niiden alta.

Jossain vaihessa voisit pysähtyä huilimaan ja kaatamaan vettä laseista; silloin vilkaiset niitä sillä tavalla että juuri ja juuri pystyt pidättelemään naurua. Ne alkavat epäillä uima-asunsa säädyllisyyttä ja katoavat nopeasti saunaan tutkimaan asianlaitaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


että kun kirjoitti:

on uimahallissa ja kaksi tyhmää naista ui hiljakseen radalla VIEREKKÄIN ja juoruavat minkä kerkiävät.
Sitten kun huomauttaa että uintiradalla on kaksisuuntainen liikenne, alkavat soittaa suutaan.
Jos juorut on niin tärkeitä, niin menkää saunaan pälättämään.

Ei mikään ole niin tyhmä ja suurisuinen kuin suomalainen akka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu