Lähdin baarista syömään ja yölainaan vähän noin 35v samana iltana tapaamani miehen luo. Yöllä ei tapahtunut mitään. Halailtiin ja oli ihana herätä toisen ihmisen vierestä pitkästä aikaa. Aamu ja aamupäivä menikin sitten seksin merkeissä. Molemmilla oli ihanaa. Miehelle tilanne oli kuitenkin jotenkin vaikea ja hän esittikin useampia piikikkäitä kommentteja siitä, että olin yleensäkkään hänen mukaansa lähtenyt ja teki selväksi, että ei itse mielellään yhden yön juttuja harrasta. Illalla yhteinen kotimatka tehtiin kyllä nimen maan hänen aloiteestaan. Mitä järkeä tällaisessa on??!! Eiköhän näihin juttuihin tarvita aina se kaksi ja voihan sitä ihastunut ihminen joskus yksinäisyydessään erehtyä jo ensimmäisenä iltana ilman että tarvitsee olla mikään lumppu!!! Minusta teinikommentit voi aikuinen mies jättää sanomatta ja hoitaa homman kohteliaasti ja tyylikkäästi.
Syyllistävä mies...
Tyttö 30v
73012
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miehet jotka harrastaa yhden yön suhteita ovat mieleltään sairaita.
Nyt en ole kysymässä sitä, oliko yhteinen yö oikein vai väärin.
Sitähän sinä juuri olet kysymässä. Se on väärin.
ja lapsellinen. Löydät parempiakin :)
Oletko ihan varma että ymmärsit oikein - ettet esim jotain huonoa huumoria tulkinnut väärin ja koetuksella oleva itsetunto näki sen syyllistämisenä.
Miten tämä yhteinen hetkenne sitten päättyi? Ritelittekö tms? Sanoitko itse mitään asiasta vai kuuntelit vain ja oletit?
varmistaa, että et ihastu liikaa. Olit vaan yhden yön hoito...
Et kai ollut niin tyhma etta jaoit kehosi tuon miehen kanssa, otit vastaan solvauksia ja poistuit kuvioista ilman rahallista korvausta?
Jos jatkat samaan tahtiin, todennakoisesti loydat itsesi taloudellisessa ahdingossa: laakarin maksut ovat nykyisin aika kalliita.
Tarkista ammattisiskoiltasi ellet usko.