paha puhevika

toivottavasti tämä mikko oppii puhumaan ennen viisuja, aika paha räikkösen kaltainen puhevika. pitää vain muistaa että, räikkönen ei yritä olla puhetyöläinen. oikeesti en ymmärrä millä avuilla mikko on valittu?????
2283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Puhuu kuitenkin paljon paremmin enkkua kuin Jaana, niin valitat kyllä väärästä henkilöstä.

Äänestä
  • voipi olla mutta olisi se ollut mukavaa kuulla suomeksikin muuta kun muminaaaaaa. kun minusta vaan tuntuu että olisi sellaisiakin olisi löytynyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


????????? kirjoitti:

toivottavasti tämä mikko oppii puhumaan ennen viisuja, aika paha räikkösen kaltainen puhevika. pitää vain muistaa että, räikkönen ei yritä olla puhetyöläinen. oikeesti en ymmärrä millä avuilla mikko on valittu?????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu