Mistä löytyisi sellainen hyvä maaseudun nainen / tyttö joka alkais minulle emännäksi.
Jos on hyviä ehdokkaita niin laittakaahan tänne viestiä.
Jos on hyviä ehdokkaita niin laittakaahan tänne viestiä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos emäntää maalle haluat, niin laitahan nyt ainakin tilan ja karjan koko ja ehdottomasti se, että ootko peräkammarinpoika, et vanhemmat asuu siinä seinän toisella puolen?
Me kunnon maalaislikat ei lähdetä mihinkään köyhään taloon piikomaan....
Maata on sen mitä akka hammeellaan peittää
ikäryhmäpalstoille tai treffeihin. Vähempi kai heitä täällä on.
Täällä Ruotsissa oli semmoinen tv-ohjelma viime syksynä jossa "maajussi" etsi vaimoa ja niitä maalle mieliviä tyttöjä/naisia oli kuulemma vaikka kuinka paljon. Siitä ihmeestä oli mediassa kovasti puhetta kun ei ollenkaan tiedetty että maalaispoika olisi niin kovasti naisten mieleen.
Ehkä YLE-n pitäisi tuottaa semmoinen ohjelma tai ehkä sellainen on Suomessa ollutkin. Siitä vaan sitten heti ilmoittautumaan ja tyttöjä on oitis jonossa.. ;)
Mies jätti ja petti joten minä joutaisin sinulle emännäksi. Allerginen olen eläimille mutta sisähommat kyllä tekisin ihan mielelläni. Ruuanlaitto, pyykinpesu ja siivous sujuu ja siitä kokemusta pitkältä ajalta. Minun lisäkseni saisit elämääsi sulostuttamaan kolme lasta joista lähtee ääntä ihan mukavasti. Mutta eipä tarvitsisi jatkossa hiljaisia iltoja viettää.
Alkaisitko todella emännäksi ?
Laitahan sitten SP.osoite
Jos kertoisit itsestäsi hieman lisää?
Maalle kaipaan minäkin, lapsia minulla on, eikä ikääkään vielä kolmeakymmentä, että muutaman lisää vielä voisi saadakin.
ikä pitäis olla siinä noin 40-50 vuotta.
Laitappas viestiä itsestäsi.
[email protected]