Vonkaaminen

Naiset, miten on? Jos tapaan baarissa tosissaan kiinnostava misun, johon haluaisi tutustua paremminkin, niin sopiiko vongata jatkoille, vai luokitteletteko nainen miehen sen perusteella heti vain seksin perässä olijaksi.

Odotus ei sinänsä ole ongelma, mutta joistain jutuista tulee se kuva että jotkut naiset voivat pitää miestä nössönä ja/tai ollaan vain kavereita -ryhmään kuuluvaksi jos mies ei heti osoita selvää kiinnostusta. Pelkkä juttukaveri on ehkä myös helpompi unohtaa illan jälkeen?
6669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

riippuu henkilöstä. minun kaikki seurustelusuhteeni ovat baarista lähtöisin, jos olen ollut miehestä kiinnostunut niin messiin lähden ihan varmasti. ja olen itse tätä tyyppiä joka raahaa miehiä myös omaan kotiinsa. en siis enää tätä nykyä kun olen jo perheellinen.

jotkut naiset voivat saada käsityksen että haluat pelkkää seksiä, älä siis yritä mitään vaan kerro miten viihdyt hänen seurassaan ja panosta keskustelupuoleen. äläkä tyrkytä itseäsi.

jos ei neito halua jatkoille niin kysy vaikka puhelinnumero tai että haluaisiko hän vielä tavata sinua joskus. jos vastaus on epämääräinen tai kiertelevä niin hän ei ole todebnnäköisesti kiinnostunut.

onnea matkaan.

Äänestä

Ei pelkkä yhteisen illan jatkamisen halu saamiettimään että mies on vain yhden asian perässä (joskus sekin tietty voi olla suotavaa), vaan keskustelun ja olemisen taso.

Miewlelläni otan miehen mukaani jatkoille, se onkin jo eriasia mitä siellä tapahtuu, se kannattaa sopia jo ennen kuin takkia narikasta hakee.

"Pelkkä juttukaveri on ehkä myös helpompi unohtaa illan jälkeen?"
- jos siinä naisen ja miehen välillä ei ole kemiaa, sen kyllä huomaa. Ja jos on, niin kiva vain vähän odottaa, niin naisen kuin miehenkin. Kyllä se mies tekee vaikutuksen ihan muilla seikoilla kun jatkoille haluamisella/ei halua.

Äänestä

seuraa, niin musta sä voit pyytää jatkoille.

Jos taas etsit pidemää tuttavuutta niin kannattaa pyytää jatkoille siinä tapauksessa ettei pakosta harrasteta seksiä tai että on puolin ja toisin ihan ok kieltäytyä seksistä niin halutessaan, ilman että tuttavuus siitä kärsii. Varmempi keino on pyytää yhteystietoja, ja mennä vaikka seuraavana päivänä treffeille, jos on tosimielellä liikkeellä.

Äänestä

sitten saman tien. Minua ärsyttää ihan yli kaiken miehet, jotka pyytävät jatkoille. Ajattelen heidän lähes poikkeuksetta etsivän seksiseuraa. Mies on aina astetta lähempänä tavoitettaan, jos saa naisen kämpilleen vaikka ensin muka "vain syömään ja juttelemaan"...

Eli minä todellakin kieltäydyn, sillä kyllä miehen pitää varmistaa yhteystietojensaanti ihan ensimmäiseksi. Jos niitä ei kysytä, niin miehellä ei ilmeisesti ole tarkoitus nähdäkään naista enää...

Näin tämä tyttö ajattelee.

Äänestä

kyselee jatkoille niin kyllä se antaa sen kuvan että vain seksiä haluaa. On aivan ihana poikkeus kun mies ei yritä heti mitään vaan ehdottaa vain puhelinnumeroitten vaihtoa.

Äänestä

kun vonkaat jatkoille olet joko seksinperässä hiihtäjä tauno tai epätoivoinen virittäjä

jos et vonkaa ja ehdota jatkoa olet saamaton nössö

Jos kuitenkin jostain kumman syystä pääset naisen kanssa samaan petiin alkaa siinäkin sama rumba: jos rappaat, olet sika tai seksinperään taas jos et rappaa olet pienimunainen / saamaton / impotentti / alhaisen libidon omaava.

Olen nainen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


erikeeper kirjoitti:

Naiset, miten on? Jos tapaan baarissa tosissaan kiinnostava misun, johon haluaisi tutustua paremminkin, niin sopiiko vongata jatkoille, vai luokitteletteko nainen miehen sen perusteella heti vain seksin perässä olijaksi.

Odotus ei sinänsä ole ongelma, mutta joistain jutuista tulee se kuva että jotkut naiset voivat pitää miestä nössönä ja/tai ollaan vain kavereita -ryhmään kuuluvaksi jos mies ei heti osoita selvää kiinnostusta. Pelkkä juttukaveri on ehkä myös helpompi unohtaa illan jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu