Vuosipäivän pilaaminen

Sen samperin Sussun kirja ilmestyy minun ja kullan 2-vuotispäivänä :( Oikein hävettää ja muistaa varmasti koko lopun ikäänsä tämän kohun. Pitäisikö olla juhlimatta vuosipäivää enää ikinä?
5436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kannattaa jättää väliin juhliminen ja itseasiassa harkitsisin vakavasti suhteen purkamista kyseisen rakkaasi kanssa sillä tuo ei ennusta mitään hyvää. Kaikkihan on suurta salaliittoa teidän suhteenne päänmenoksi.

Äänestä
  • samaa mieltä edellisen kanssa.Kaikki tiesivät kuinka suuri teidän rakkaustarinanne oli ja sen takia perustettiin tämä salaliitto.Olisi teille itsellenne parhaaksi jos lopettaisitte ko.suhteen ja heittelisitte vaikka tuhkaa päällenne.

    Äänestä

ja jo silloin kirkoissa hoilotetaan ja ruikutetaan jonkun mielikuvitushörhön perään ja jotkut punanuttuiset hiipparit saavat kaiken huomion.

Äänestä

Yllätä se murusi jo edellisiltana. Sano, ettet millään jaksa odottaa huomista. Vaikka kultasi älyäisikin, mistä on kyse, ei se haitanne - ja voi olla, ettei hän kiinnitä "onnettomaan" yhteensattumaan ollenkaan yhtä paljon huomiota kuin sinä.

Äänestä

???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Nimimerkillä vituttaa... kirjoitti:

Sen samperin Sussun kirja ilmestyy minun ja kullan 2-vuotispäivänä :( Oikein hävettää ja muistaa varmasti koko lopun ikäänsä tämän kohun. Pitäisikö olla juhlimatta vuosipäivää enää ikinä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu