noin 30 kiloinen uros susi.kaikenkaikkiaan susia oli lippusiimaan jäänyt 3 kappaletta joista yksi ammuttiin.näin saatiin kunnan ainokainen lupa käytettyä.toivottavasti pojat ovat pelanneet sääntöjen mukaan ja ilmoittaneet että susi on kaadettu.pienellä kunnallamme ei ole varaa joutua lehdisstön hampaisiin "salakaato"-kuntana.
vuolijoella
15
1500
Vastaukset
- metsästäjä(kin)
on sitten eilisen käynyt sukupuoli leikkauksessa ja lihonut viisi kiloa...niin se maailma muuttuu...
- olihan
sinullakin vielä eilen aivot!
- eipä olisi
ensmäinen kerta kun vuolijoella tapahtuu jotain mikä ei kestä päivänvaloa.suet oat kuuleman mukaan jolkotelleet metissä jo tovin aikaa.
- kyllä todella
eipä olisi kirjoitti:
ensmäinen kerta kun vuolijoella tapahtuu jotain mikä ei kestä päivänvaloa.suet oat kuuleman mukaan jolkotelleet metissä jo tovin aikaa.
ihmeellistä että kylän miehet rehvastelevat susillaan ja liioittelevat metsissämme juoksevien susien määrää.naurettavaa hommoo tollanen.
Muualla päin, kun harvoin saadaan lupia, ilmoitetaan vain se viimeinen ammuttu susi. Eihän onneksi kaikenmaailman direktiivinikkarit ja paskiaiset jouda seuraamaan kaikkea, mitä metsissä tapahtuu.
- vain yhden
koska yksi lupa oli vain.eikai tässä viitsi salakaatoja harrastaa.ja susia taitaa vuolijoella olla niin runsaasti että kaikkia olisi mahdoton ampua.vai olenko vääärässä toverit ja kylänmiehet???
- koottu
pellelaumako siellä on metsästellyt. Kyllä on surkeita esityksiä nämä sontaheikkien ja maalaistollojen lippusiimaleikit. Pysyisitte vaan hiekkalaatikoillanne.
- mieltä
jättäkööt tollot susien ja karhujen mehtuun ammattilaisille ettei satu vahinkoja.
- koko vuolijokea
enää edes olemassa? eikö se liittynyt kajaaniin ja on nyt kaupunni.kyllä se niin pojat pitää olla,että sudet on tuotu näihin kairoihin luvatta ja paikallisia asukkaita kuulematta,joten luvatta ne kans lähtee.
- täällää kannataa
kuitennii varoa mittee suustaan päästelöö.jää meinaan tuo ip-osote tietokantaan muistiin.ei ole tainnut vuolijoella olla miteem haettaa susista,metissä ovat pysyneet.
- Ihmettelevä
jossain vuolijoella tosiaan vielä ihmisiäki. Oon luullu, että se seutu olisi jo sen verran perähikiätä, että siellä saisi susi jolkutella rauhassa. Mahtaa olla aikamoisia hieltä haisevia paskamöykkyjä ja juoppoja sen alueen asukit. Ja miksiköhän tollasille on aseita annettu?
- ihmisiä,mutta
olet tietävinäsi sitten millaisia siellä asuvat ovat.mene ajatuksinesi tuonne lastenpalstoille kirjoittamaan.
- Ihmettelevä
ihmisiä,mutta kirjoitti:
olet tietävinäsi sitten millaisia siellä asuvat ovat.mene ajatuksinesi tuonne lastenpalstoille kirjoittamaan.
se jo millaisia krapuloissaan pelkääviä törkyturpia siellä asuu, kun kolme sutta koetaan uhkana niinkin harvaanasutulla seudulla. Sitten vielä rehvastellaan pollevana jollain palstalla ja yritetään näyttää muiden silmissä mieheltä kun susi on saatu hengiltä. Juoppojen hommaa!
Ihmettelevä kirjoitti:
se jo millaisia krapuloissaan pelkääviä törkyturpia siellä asuu, kun kolme sutta koetaan uhkana niinkin harvaanasutulla seudulla. Sitten vielä rehvastellaan pollevana jollain palstalla ja yritetään näyttää muiden silmissä mieheltä kun susi on saatu hengiltä. Juoppojen hommaa!
mikä kumpuaa kirjoituksistasi.Ihailkaa ja ihmetelkää lasta joka tuntee kaikki suomen juopot.
- suurin
osa kuntamme asukkaista on työttömiä yhteiskunnan elättejä ja vähän kyllä ihmetyttää että joka hampparilla tuntuu olevan oma luodikko kaapissa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky54708Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot434568Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va1553663Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun1063476Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty313470Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm452946Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys
Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo121070Pahimman luokan hasardi
sellainen sinä olet. Sut pitäis peitellä varoituskolmioilla ja vilkkuvaloilla, rajata lippusiimalla ja varustaa silmälap78907Elämäni rakkaus
Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten63809- 93762