Kuka esittää tuon kotimaisen biisin, joka alkaa
'on siis kevät, kuljen Hakaniemen rantaa...' tai jotenkin tolleen..
'kevät'
12
39004
Vastaukset
- Tavaramarkkinat
Se on Liisa Akimofin "Kevät", esittää Tavaramarkkinat.
- _peppi_
tiedosta:)
- Möööö
_peppi_ kirjoitti:
tiedosta:)
Heidi Kyrö esittää myös saman biisin.
- Anonyymi
Heidi Kyrön levytys. Onnistunut.
- Anonyymi
Heidin levyttämä on kyllä upea kerrassaan!
- Anonyymi
Originel tuli tavararkinat nimiseltä opiskelija tyttöbändiltä josta myös heidi kyrö teki version
- Anonyymi
Heidi Kyrön versiota tuleekin usein kuunneltua. Hyvin onnistunut!
- Anonyymi
Löytyy myös Adi L Haslan biisistä, joka soinut viimeisimpänä radioissa:
https://open.spotify.com/track/7xrMRHovEoiZ72bQxDuev8?si=WtKAp0vjQxWZgttCvkuyDw
https://www.youtube.com/watch?v=qGrrCee8pb0 - Anonyymi
Popedan.
- Anonyymi
Versioinut kuten moni muu. Alkuperäinen Tavaramarkkinoiden.
- Anonyymi
Alkuperäisessä Tavaramarkkinoiden versiossa lauletaan "...kuljen Hakaniemen rantaan...", kun taas Kyrön lyriikoissa kuljetaan "...Hakaniemen rantaa...", ja tuota jälkimmäistä aloittaja joskus muinoin etsiskeli.
- Anonyymi
Lissu laulaa sitä meän Bubissa aina kännissä kuljen rantaan pakko on antaa et sais salmiakkia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2154168Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692675Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932391- 472323
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321551Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5301347Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 571300
- 751263
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251176