erityisominaisuus

Onko se muuten aina plussaa,jos naisella on joku erityisominaisuus,eli osaa vaikka laulaa,tanssia,yms.?
131049
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

On, jos kysytään naiselta itseltään.
Ei, jos kysytään muilta ihmisiltä.

Äänestä

Tosin ei kai siitä haittaakaan ole. Ellei sitten ole vain suuret luulot itsestään. Vrt. Idolsit, pop-starsit jne... Haluaja on monilla helvetisti, mutta kykyjä aika harvalla. Ja sellaista ei kesta katsella tai kuunnella selvinpäin.

Äänestä

Silloin mies säästää pitkän pennin viihde-elektroniikassa.

Äänestä

Riippuu, mitä nainen osaa. Esimerkiks hyvä suihinottaja on jees. Tosta laulamisesta mä en oo mitään mieltä.

Äänestä

no, tämä mies täällä pitää silti positiivisena kaikenlaista luovaa osaamista, koska uskoo että kyky itsensä toteuttamiseen antaa eväitä henkiseen hyvinvointiin. Vaikkei itse olekaan sillai niin luova persoona.

Äänestä

naisethan nyt osaa tanssia ihan luonnostaan, ainakin siltä se joskus baarissa näyttää :-) No joo, noille ominaisuuksille ois kyllä ihan sama, enemmän mä arvostaisin esim. gourme tason kokkailutaitoja tai mustaa vyötä suihinotossa.

Äänestä

sanotaanko niin ettei tuosta ainakaan mitään haittaa ole. Onko sulla sitten joku erikoistaito ja haluut meitä vähän pönkittään sun egoa? Kerro vähän lisää niin me annetaan vinkkejä miten sä saat iskettyä sen kundin jota sä oot nyt muutaman viikon jo katsellut =)

Äänestä

Onhan se plussaa, jos siitä on hyötyä. Vaikka toi Yrmiön mainitsema kokkaustaito olis sellainen. Samoin vaikka kielitaito (molemmissa merkityksissä) olis plussaa.

Ihan sama osaako laulaa tai tanssia, ei tuo mitään lisäarvoa suhteeseen.

Äänestä

vuorokauden yhteen putkeen on plussaa

Äänestä

jotain käytännön asioita osaisi tehdä, niin olisi titenkin aina plussaa. laulaa, tanssia...joo aika sama hyppiköön vaikka päällää mutta käytännössä noista ei ole miytään hyötyä

Äänestä

Siis tilanne on tämä. Olen balettitanssija ammatiltani ja ihastunut rasvaiseen ja irstaaseen duunarimieheen. Ja no joo,kyllähän sen itsekkin tiedän,ettei se ole se pointti,jos se musta kiinnostuu. Joskus siis nähdään (emme siis tapuilumielessä) ja hän vähän flirttailee. En kyllä tiedä johtaako tilanne mihinkään. Joskus ajattelen,että pitääköhän hän minua liian hienona,että kehtaisi lähestyä.

Äänestä
  • mikä sai sinut ihastumaan rasvaiseen ja irstaaseen duunarimieheen? Samanlaisuus vai erilaisuus kiehtoo?

    Äänestä

  • tirsk kirjoitti:

    mikä sai sinut ihastumaan rasvaiseen ja irstaaseen duunarimieheen? Samanlaisuus vai erilaisuus kiehtoo?

    No jotenkin kiehtoo,olen itsekin yllättynyt.Varmaan seksi olisi eläimellistä,ja joku hänen katseessa on,mikä vetoaa muhun älyttömästi.
    Voitteko ihmiset kommentoida please tätä tilannetta!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisessa kirjoitti:

Onko se muuten aina plussaa,jos naisella on joku erityisominaisuus,eli osaa vaikka laulaa,tanssia,yms.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu