hyvät ihmiset....

Voi hyvät ihmiset URHEILKAA niin ei tarvitse syödä mitään kaalisoppia päivästä toiseen! Syökää pizzaa mitä haluatte normaalia suomalaista kotiruokaa, karkkia milloin mieli tekee mutta URHEILKAA. Opitte kyllä nauttimaan siitä! Kun urheilette ja liikutte paljon voitte syödä melkeinpä mitä vain.
6376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ei sitä nyt voi silti mitä tahansa syödä ja kuinka paljon tahansa vaikka kuinka urheilis!
vai miten selität että on ihmisiä jotka urheilee paljon mut on silti ylipainosia?

Äänestä

Urheilu lisää vatsan toimintaa. Se lisää ruokahalua. Teesisi ovat vääriä.

Äänestä

Jos se olisikin noin yksinkertaista, mutta esim. jos syö pienen vaivaisen pitsan (n.200g = n.500kcal) pitää sen kuluttamisex kävellä n.puolitoista tuntii.

Kyllähän tuo sun menetelmä toimii, mutta esim.
Jos 70 kiloinen henkilö syö neljä 200 gramman pitsaa päivässä hänen painonsa pysyy samoissa, mut jos hän syökin viisi pitsaa hänen on tehtävä puolentoista tunnin lenkki jotta paino pysyisi samassa.
Jos henkilö haluaisi laihtua hänen olisi syötävä neljä pitsaa päivässä ja tehtävä puolentoista tunnin lenkki jotta paino putoisi n.puolikiloa viikossa tai syötävä kolme pitsaa päivässä niin silloin ei tarvitse harrastaa liikuntaa.

Tarkoitan nyt vain sitä, että esim. Saarioisten pikku pitsat tuskin pitää nälän loitolla ja on vaara repsahtaa syömään niitä enemmänkin.

Kannattaa siis syödä kevyitä vaihtoehtoja, mitä voi syödä sen verran suuria määriä ettei nälkä pääse yllättämään just. esim. kaalisoppaa (ei tietenkään pelkästeen).

Äänestä

Mä ainakin liikun paljon ja syön hirveesti ja oon hoikka ja näytän hyvälle. Miten te selitätte ihmisen joka on hoikka ilman laihdutuskuuria ja syö ihan normaalisti??? Ei hoikkana pysymiseen tarvitse aina KUURIA! Enkä tarkoittanut että kukaan nyt kokonaista lehmää pistäisi poskeensa vaan normaalia ihmisen ruokailua!

Äänestä
  • Hyvä, jos olet pysynyt hoikkana.

    Ehkä olet just siksi pysynyt hoikkana, kun olet syönyt normaalisti?

    Hoikkana pysytteleminen on nyt "hiukan" eri asia kuin laihduttaminen!!!

    Äänestä

  • Yritä nyt hyvä ihminen ymmärtää, että on myös paljon liikkuvia lihavia ihmisiä. Laihduttamisessa on yksiselitteisesti suurempi merkitys ruokavaliolla, kuin liikunnalla. Liikunnasta toki on apua laihduttamisessa, mutta ei se yksin auta, jos ylipainoa on reilusti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naikkonen kirjoitti:

Voi hyvät ihmiset URHEILKAA niin ei tarvitse syödä mitään kaalisoppia päivästä toiseen! Syökää pizzaa mitä haluatte normaalia suomalaista kotiruokaa, karkkia milloin mieli tekee mutta URHEILKAA. Opitte kyllä nauttimaan siitä! Kun urheilette ja liikutte paljon voitte syödä melkeinpä mitä vain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu