Miten jotkut vaimot voivat olla niin hemmetin sinisilmäisiä etteivät huomaa mitään vaikka se oma ukkokulta hieroo toisen naisen kanssa kuukaudesta toiseen? Tai vuodesta toiseen?! Käy toisella paikkakunnalla nukkumassa "sekstaamassa!" säännöllisesti salarakkaansa luona ja oma pikkuvaimo ei muka huomaa mitään? Tämä pikkuvaimo on itse muualla lapsensa kanssa silloin kun miehensä on yökylä reissullaan panenskelemassa. Mitä mieltä olette? Olisiko aika jo käräyttää tälläinen isukki?
sinisilmäiset vaimot
ihmettelevä Irmeli
71158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onhan sanonta, että pettävä aviomies on paras aviomies. Kotona ollaan todella mallikelpoisia, hellitään, suunnitellaan, vietetään laatuaikaa lasten kanssa. Sitten piipahdetaan, kun aika on otollinen pikku panolle. Jos kakkosena on suostunut hyväksikäyttöön, niin ei kannata käräyttää, pitää vain polvet yhdessä, niin ei kiinnosta enää ukkomiestä.
vaimohan se tässä tyhmä onkin...
Tää on pakko olla provo.
Kuka sanoo, ettäkö se vaimo olisi sinisilmäisen tietämätön?
Voipi olla niinkin, että tietää varsin hyvin ukkonsa touhuista, mutta antaa tämän touhuta.Ei sano mitään.
Siinä on vaakakupissa kenties tietyllä tasolla hyvinkin toimiva parisuhde ja perhekuviot, taloudellinen turva yms...
on käräyttämisestä? Viisaampaa olla käräyttämättä. Ties vaikka viisaat (ei siis sinisilmäiset!) vaimot tietäisivät kaiken, mutta eivät ole moksiskaan. Ranskassa ja tuolla muualla keski-euroopassa vähän ihmetellään miten tiukkiksia pohjoismaalaiset (etenkin suomalaiset?) ovat näissä asioissa.
Ole kiltti ja käräytä!
tuo nai työreissuillaan, jos kakkonen ei soita ja ilmoita tai vaimo itse laita miestä seurantaan
eikä kiinnosta, naikoon jos haluaa. Takaisin se tulee aina.