Suomi ei voi voittaa Euroviisuja tänä vuonna. Voimme kuitenkin lähettää sinne todennäköisesti Helsingin kisojen parhaan esityksen, joka erottuu joukosta. Täydellisen menestyksen estää vain kisojen luonne, joka suosii tyhjänpäiväisiä rallatuksia.
Mitä väliä menestyksellä? Suomi on jo voittanut ja nyt kannattaisi keskittyä isännöimään kisat tyylillä.
Johanna Kurkela edustajaksi.
Mitä väliä menestyksellä? Suomi on jo voittanut ja nyt kannattaisi keskittyä isännöimään kisat tyylillä.
Johanna Kurkela edustajaksi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
että kyllä, euroviisuja emme välttämättä uudelleen voiteta, sitä harvoin tapahtuu millekkään maalle. (vaikka suomi on kyllä poikkeus onessa asiassa) MUTTA Johanna kurkelalla emme tyylillä(!) mene läpi. Viisuihin pitää lähettää bändi jolta löytyy asennetta voittaa koko paska eli rokkaamaan pitää lähettää LOVEX. Viime vuonna emme todellakaan hävinneet hevillä ja tänä vuonna tuskin huonosti käy rokillakaan. Ja jos käy niin sitten euroviisu kansa on sokea, eikä näe metsää puilta.
Johanna kurkelan biisi on tyhjänpäiväinen euroviisurallatus,joka ei erotu joukosta eikä tule ikinä olemaan paras ja joka varmasti estää täydellisen menestyksen
Lovex erottuu kyllä joukosta mm. kisojen huonoimman laulajan ansiosta.
Eikös kyseessä ole kuitenkin laulukilpailu? Mitä ihmettä ne Lovexin viisi muuta jäsentä lavalla tekevät, kun soitto tulee nauhalta?
soitto tulee naualta jos theon ei ehdi parantua taudistaan toukokuuhun mennessä.
ja tietysti on niitä pakkotilanteita. ja se ei ole pakkotilanne että "eihän se muuten osaa laulaa".
suomen kielellä ei ole MITÄÄN mahdollisuuksia voittoon. (vaikka katri helna pärjäsi kyllä, mut se oli poikkeus)
Ei voitolla ole väliä. Pääasia on, että Suomi esittäisi kisojen parhaan esityksen.
Lovexilla tai Hanna Pakarisella ei voi voitosta haaveillakaan. Esitykset kun ovat Euroviisujen keskitason alapuolella.
Miksi suomalaisilla on ennakkoluuloja suomenkielisiä kappaleita kohtaan? Se on harhaluulo, että suomen kieli kuulostaisi ulkomaalaisten korvissa huonolta.