missä näitä mansikka maita sijaitsee, joissa asutaan n.2 viikon ajan kesällä?
MANSIKKAMAALLE???
kanerva.
4890
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ihan joka puolella Suomea=) Otapa yhteyttä vaikka paikalliseen työvoimatoimistoon, jos haluat mansikkamaalle töihin, he tietävät missä niitä on siellä teillä päin:)
suonenjoella on paljon mansikkamaita. mee sinne petron marjatilalle olin siellä viime kesänä. maailman ilettävin paikka. en suosittele tosiaan. mutta jos haluat niii mee vaa. siellä on monet ollu monta kessää peräkkäin aina vaan uuestaan menny petrolle poimiin. ne kai on tykänny siitä paikasta. mutta en todellakaan suostittele. siellä oli todella ärsyttävää
olen tosiaan menossa. paikka tuntui ainakin heidän kotisivuillaan mukavalta, ja se tietenkin rippuu siitä miten mukavaa paikanpäällä on millä mielellä sinne menee..
maksaako majoitus ja ruuat jotain? entä paljonko saa palkaa? ku mäkin haluisin :)