Ostin muutampäivä sitten kehutun Kanebon 38 ripsivärin, mutta kun kokeilin sitä ensinnäkin väriä tuli aivan liikaa, joten ripsethän siinä paakkuuntuivat:( No en lannistunut tästä vaan ajattelin että pitää vain kokeilla uudestaan. Tässä pari päivää kokeiltuani vieläkin tulee huonoa jälkeä. Kanebon ripsiväri vetää ripseni suoraksi taivutuksen jälkeen. Ripseni ovat suht pitkät ja suorat. Olen suorastaan pettynyt kyseiseen ripsiväriin ja vieläpä kaikki kehuvat sitö NIIN hyväksi...Onko muilla vastaava kokemusta kanebon38 ripsarista. Miten levitätte sen ripsiinne ja ssatte ripset pysymään kaarevina taivutuksen jälkeen?
Kanebo38
ihmettelijä?
9947
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kenoon. Ripsaria ensin tyveen erittäin kevyellä ja varovaisella siksak-liikkeellä. Tämän jälkeen pää edelleen takakenossa ja nyt ripsaria sivellään koko ripsien pituudelta.
Itse en tykkaa käyttää taivutusvehkeitä pitkiin ripsiini.
Pyyhi liika väri harjasta ennen käyttöä. Hukkaanhan siinä väriä kyllä menee, mutta parempi paakku nenäliinassa kuin ripsessä.
mulla! Väriä tulee liikaa ja sitten se paakkuuntuu. Pakko pyyhkäistä harjaa ensin paperiin. Odotin mäkin vähän enemmän tuolta tuotteelta :(
ripsari kyseessä.
Normi? Vai se joka muka pidentää?
Harja on muuten siinä normimallissa(hieman halvempi) parempi.
Käyttämäni ripsiväri on Kanebon 38 silk performanse eli se vanhempi tuote(normaali), jossa on pieni harja. Olen yrittänyt pyyhkiä paperiin väriä ennen laittoa, mutta silti menee paakkuun.
Ostin myös tuon kanebon ripsarin,ei toimi.Palasin takaisin Lancomen extremeen,todella hyvä.
Itse en koskaan pyyhinyt harjaa paperiin. Pari päivää ripsarin avaamisesta se on ehkä jotenkin juoksevampaa. Mutta todella hyvä lopputulos ripsissä, ei mitään paakkuja. Ripset siistit ja ei klimppiinnyt kuten joillakin mekeillä! Auttaisko jos harjalla ns sekoittelisit hylsyn sisältöä.
saa ripset pysymään taivutettuina, ei onnistu Kanebon kolmekasilla koska ei sisällä just sitä salaperäistä "vedenkestävää" ainesosaa... ;)
Itse en ole ikinä törmännyt vesiliukoiseen ripsariin joka pitäisi ripset taivutettuina. Vedenkestävistä taas halvemmatkin toimivat. Puhdistaminen ärsyttävä operaatio, mutta mieluummin sitten niin kuin suorat ja mitättömän näköiset ripset...
ripset ja todella siistit. Salaperäisistä aineosista en tiedä, mutta kaneboa tämä on.