K1MediaSolutions?

Moi, onko kokemuksia tuosta kyseisestä puhelinmyyntifirmasta. Soittivat että ois töitä 2 kuukaudeksi mulle ja kaverilleni.

Myynti hallinnollisia tehtäviä, jotka hyväksyttäis ammattikorkean ammattiharjoitteluksi. Palkka 360 e/kk jonka lisäksi saa opinto- ja asumistuen KELAlta. Aikoivat etsiä kämpän.

Siellä töissä olleet kertokaa kys. firmasta? Onko ok vai kannattaako jatkaa etsimistä?
71660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyseinen firma toimii siis Espanjassa, Mijas Costalla ja soittelee suomalaisille yrityksille ja myy 118:ia.

Äänestä

joo jos et kavahda huonoa työympäristöä niin mikäs siinä. talvella työpaikalla on kylmä, ja kesällä tukahduttavan kuuma. niin sehän on sellainen peltihalli teollisuusalueella. kyllä ne palkan maksaa, mutta työpäivätki menee t-o-d-e-l-l-a hitaasti.

Äänestä
  • eipä oo enää peltihallissa.

    Äänestä

  • kuyf kirjoitti:

    eipä oo enää peltihallissa.

    ...peltihallissa, mutta paska paikka se on kyllä vieläkin.

    Mut jos kaipaa paskoja esimiehiä, paskaa työympäristöö ja paskaa hommaa voi tuo paikka olla juuri oikea!

    Tunnen monia jotka ovat olleet siellä töisä itseni mukaan lukien ja yhtäkään positiivista kokemusta en ole kuullut!

    En suosittele kellekkään!En edes pahimmalle vihamiehelleni!!

    Äänestä

en suosittele olen ollut ja palkkoja jäi maksamatta ammattitaidotonta nuorta porukkaa ...työnjohdossa

Äänestä

Kuulemma pikkuhiljaa liukenemassa muille maille, onkohan Espanja käymässä liian kuumaksi?

Sellanen huijari firma...

Äänestä

olin toissa k1 se taysin huijari firma, jos se toimisi suomessa koko johto olisi vankilassa. heilla on uusi bisnes irtisanotaan paivaa ennen palkkapaivaa niin ei tarvi maksaa palkaa. sit otetaan uusia tyontekijoita ja tehdaan sama asia heille! asiakkaille valehdellaan etta ovat muka vanhoja asiakkaita ja muka soitetaan 118.ta silla ei ole mitaan tekemista oikean numeropalvelun kanssa! terveisin ex tyontekija. eli koko k1 taysin huijausta alusta loppuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jennipenni kirjoitti:

Moi, onko kokemuksia tuosta kyseisestä puhelinmyyntifirmasta. Soittivat että ois töitä 2 kuukaudeksi mulle ja kaverilleni.

Myynti hallinnollisia tehtäviä, jotka hyväksyttäis ammattikorkean ammattiharjoitteluksi. Palkka 360 e/kk jonka lisäksi saa opinto- ja asumistuen KELAlta. Aikoivat etsiä kämpän.

Siellä töissä olleet kertokaa kys. firmasta? Onko ok vai kannattaako jatkaa etsimistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu