... jotka ystävällisesti olette kirjoittaneet tänne "pettämisen tunnusmerkeistä". Kirjoituksenne ovat toimineet minulle ohjenuorana siitä, miten parhaiten saan pidettyä salasuhteeni kätkössä, etten siis omalla käytökselläni sitä ainakaan paljasta. Toki asiaa kohdallani helpottaa se, että kakkoseni tietää minun olevan varattu ja pelisäännöistä (puhelut ja tekstarit) on sovittu, ei siis tarvitse kännykän kanssa venkoilla. Vaikeampaa lie niillä, jotka ovat epärehellisiä myös kakkosilleen eli uskottelevat olevansa vapaita.
Kiitokset teille...
... petetyille
101108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
:D :D :D
Käy myös muillakin palstoilla niin saat sieltä paljon käyttökelpoisia vinkkejä ja neuvoja, joita saatat tarvita kun salailet muitakin asioita tai petätä ihmisiä tai valehtelet. Yleensäkin sinun tilanteessasi kaikki hyvät neuvot ovat tarpeen, eikö?
helppoa vältät vain niitä tunnusmerkkejä, niin e mitään hätää ja mikä parasta, kun pää on tyhjä, niin ei siinä kukaan mitään menetäkään vaikka se hajoaakin jokus, kuin meloni.
mun fiksulle ukolleni kun luuli ja kuvitteli osaavansa pimittää asiat ja sopi asiat ennalta. Minä vain olin fiksumpi ja käräytin, kun tuo naisen vaistoni sanoi, että kaikki ei ollut kunnossa. Huom. suhteemme toimi ym. mutta silti tiesin, että joku mättää ja konstit on monet saada pettäjä kiinni
vielä valheittesi kanssa ja kompuroit omaan nokkeluuteesi ja silloin en haluis olla sun kengissäs.Tilinteko tulee aina ennenmin,tai myöhemmin... Voin kertoo,että silloin voit kiitellä sitä,että puolisosi on joskus yleensä katellut sua ja vietät vielä yksinäisiä päiviä;)
Toivottavasti sua petetään oikeen kunnolla!!
Onnea vaan yritykselle!
Varoituksen sana kuitenkin - näin miehenä.
Vaikka naiset tänne tunnusmerkkejä kirjoittelevatkin, niin eivät ne mitään auta. Naiset eivät käytä toiminnassaan mitään tunnettua metodia/logiikkaa/menetelmää/tms.
Naiset ovat ikuisia arvoituksia ja heillä on vaistonsa. Sen edessä me miehet olemme voimattomia. Tämä taisto on siis hävitty jo ennen kuin se on edes aloitettu.
Sorry!
Jos ihminen on varustettu edes keskimääräisellä älykkyydellä, eiköhän hän itsekin pysty piilottelemaan pettämistään ja varomaan paljastamasta touhujaan. Jos tarvitsee varomiseen tämän palstan vinkkejä, jää varmasti kiinni pettämisestä. Todennäköisesti touhu paljastuu ennemmin tai myöhemmin teki mitä tahansa. Elämä kun on yllätyksiä täynnä.
Omalla exälläni oli varattu kakkonen, joka ei mitenkään kuulunut samoihin "piireihin" kuin me. Tietysti tämä tuplapettäjäpari oli sopinut, että toista ei ilmianneta. Kun sitten nainen kärähti varomattomuuttaan (yksi tuttavani tunsi hänetkin ja näki pariskunnan yhdessä), päätti hänen miehensä kertoa sitten minullekin. Siinäpä sitä oli soppaa kerraakseen. Kuusi lasta mukana mausteena.
Pelisäännöt toimivat tasan niin kauan, kun molemmat tyytyväisiä salasuhteeseen ja toisaalta niin kauan, kun kumpikaan ei joudu omassa elämässään kärsimään salasuhteesta.
Hy v**ttu yok! Sa oot kauhee.
Onks kiva laittaa tanne tallasta provolappaa, joka ei ole totta? Saat varmaan ihanaa tyydytysta.
1. Alkuperäinen viestini ei ole provo
2. Olen nainen (palstalaisilla näköjään olettama, että kaikki tänne kirjoittelevat pettäjät olisivat miehiä)