YLE MOKAS TULOKSEN

Äänet laskettiin taas väärin , mutta YLE ei tuu sitä enää myöntämään. Lovex sai eniten Hanna oli toinen ja se yks oli kolmas
4368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jo ennen kolmen finalistin valintaa. Finaaliin kuuluivat tietenkin Thunderstone ja Lovex ja kolmas olisi ollut Beats and styles, mutta se kolahtaa soundillaan paremmin ulkomailla, jopa Etelä-Afrikassa. Mä oon ihan raivona tästä. Tää on joku juoni.

Äänestä
  • Yle taas ihan varmaan muutanut äänestys tuloksia...

    Äänestä

  • .............................. kirjoitti:

    Yle taas ihan varmaan muutanut äänestys tuloksia...

    Jeps,mä epäilen vahvasti kanssa että YLE on mokannut nyt todella pahasti!!!
    Uskon että Lovex olisi ollut oikea voittaja!!!
    Sillähän oli aivan mieletön kannustus ja kyllä mun mielestä Lovex on paljon suositumpi ja nimekkäämpi kun Hanna!

    Mitä hel....ä se Thunderstone edes teki siellä 3 parhaan joukossa!Aivan järkyttävä bändi ja biisi!

    No,onnex sitten edes Hanna voitti kun ei Lovex...

    Äänestä

  • noelle kirjoitti:

    Jeps,mä epäilen vahvasti kanssa että YLE on mokannut nyt todella pahasti!!!
    Uskon että Lovex olisi ollut oikea voittaja!!!
    Sillähän oli aivan mieletön kannustus ja kyllä mun mielestä Lovex on paljon suositumpi ja nimekkäämpi kun Hanna!

    Mitä hel....ä se Thunderstone edes teki siellä 3 parhaan joukossa!Aivan järkyttävä bändi ja biisi!

    No,onnex sitten edes Hanna voitti kun ei Lovex...

    1. Teidän teinien maailmassa Lovex on varmasti suosituin ja ihquin ja kaikkee ja se ois voittanu kaikki Euroviisuissaki! ;o)

    Totuushan kuitenkin on, että laulu oli äänellisesti ja taidollisesti epävarmaa ja epävireistä, tavallista - kuka tahansa osaa vetää karaokessa noin tai paremmin.

    Poikien pitää vielä kasvaa ja kouliintua kovasti, ennen kuin ovat oikeita ammattilaisia. Viisuissa ei riitä pelkkä söpöys, meikit ja trendikkäät vaatteet! Ja silinterit ynnä liekki- ja savutehosteethan on jo viime vuonna nähty, nyt pitää olla jotain omaperäisempää ja ihan muuta.

    2. Hannaa äänestivät lopulta "kolmen koplan" selvittyä kaikki ne, jotka olivat äänestäneet jotain muuta kuin noita kolmea. Onhan hän kolmesta pahasta paras, kuitenkin... Ihan sydäntä kylmäsi, kun pelkäsi "varman" ennakkosuosikin voittoa, huh!!!

    - Go Hanna, go - näytä niille! (Vaikka kappale onkin pliisu eikä anna Hannalle täyttä mahdollisuutta loistaa. Muttei sillä varmasti jumboksikaan jäädä!)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kustaaVaasa kirjoitti:

Äänet laskettiin taas väärin , mutta YLE ei tuu sitä enää myöntämään. Lovex sai eniten Hanna oli toinen ja se yks oli kolmas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu