NYT EKA KERRAN EN KATSO, HANNA ON P...............
IDOLSIN KATSOJAT PILAS KOKO JUTUN, EI ÄÄNESTETTY IDOLIA VAAN VIISUKAPPALETTA HÄPEÄN.
KAIKKI EUROVIISUT KATSONUT
10
696
Vastaukset
- Hanna_ihqq
No herran jumala,siinähän häpeät..
Ei Hannassa oo todellakaan mitää häpeämistä!!!- -!!!!
Siinäpähän sitten näätte toukokuussa kaikki hanna-ihkuttajat miten suomi taas häviää..
- viisuja vuosiin
ainoastaan viimevuonna Lordin vuoksi nyt jää taas katsomatta. Meillä ei ole nyt hyvää esitystä.
- ..........................
Ei täs oo kyl mitää järkee...voi helvetti. En kyl minäkään kato euroviisui tänä vuonna. Noh toivottavasti seuraavana vuonna on paremmat ehdokkaat!
- Viltsukka
Hanna on huippu laulaja, mutta kappale ei ole aivan parhaimmasta päästä, hyvä kuitenkin. Sitäpaitsi, nykyisin Hannalla menee ihan hyvin, tämän vuoden kappaleista vain ei mikään ollut täysin minun makuuni, katotaan miten käy :D
- valittiin
todella väritön biisi, ei mitään mahiksii kymppisakkiin. Veikkaan sijoitusta häntäpäähän.
Kuuntelikohan äänestäjät biisiä vai katsoivatko Hannaa?
Valitettavasti ei tule pärjäämään. Tai pärjää ja pärjää heikosti.- Hannan tissejä
ainakin meidän kotona. Isäntä sanoi heti, että toi likka voittaa. On sellainen hame ja kaikki!
Sillä on kunnon läskiolkapäät ja nätti naama. Tommosta meillä kuuli, ei yhtään sanaa musiikista, vaan sellaiseksihan tämä on mennyt. Pikkulikkojen leikiksi.
Onkohan muissa maissa käyty tällaista nettijuttelua tämän viisubisneksen vaiheilta? Luulenpa, että ei ole. Olemme vast´ikään "puusta maahan tullut kansa", minkäs me kiljumisellemme voimme. Muistan ajan, jolloin pidin esim. Turkin esityksiä kamalina, ei puuttunut kuin huntu kaikkien silmiltä ja niekutusta olisi tullut katsojaltakin.
Nyt ollaan asioitten toisessa päässää, siinä pahimmassa. Kaikki esittävät suurin piirtein samantyylistä musaa, kansallisuutta ei kuulla edes kielessä. Kukapa panisi paremmaksi kuin Lordi, tosin ei niinkään laulullaan, vaan asenteellaan, ulkoisella olemuksellaan - äly näkyi naamarin lävitse!
Hanna, kansa on puolellasi, ole oma itsesi, älä diivaa, kaikki menee hyvin.
Hyvin menee myös juontajilla, kunhan turhanaikainen mielistely ja pään nyökytys puuttuvat.
Ja -toivotaan mangneettikassaa tästä tapahtumasta koko maallemme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.737977Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m886047Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,835531Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675446Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134700Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1202441Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51319Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71314Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431144Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko511128
