lovex ei onnistunut livenä

annikkii

Olen hehkuttanut lovexin puolesta. En kuitenkaan äänestänyt. Niiden esityksestä puuttui tahto voittaa - idols tuomion tämä. Hanna pani parastaan. Ei voi mitään. Livenä Hanna on parempi - biibi oli lovexilla mukaansa tempaava. onnea Hannalle. On se kuitenkin aika hyvän näköinen tv:ssä.

13

747

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eihyvälivenä

      Rakastuin Lovexin biisiin,kun kuuntelin sen näiltä sivuilta löytyvän RADIO linkin kautta.Kyseessä oli siis studionauhoitus,silloin biisi kuulosti uskomattoman hyvltä
      Mutta livenä intoa ei löytynyt,ja olen olu poikien keikoilla,siellä sitä intoa on,muttei tässä ollut

      Noh,hyvä van toisaalta,pääseepä valloittamaan Saksaa rehdisti työn avulla

      Mutta vituttaa vain työ saakelin huonon Hannan voitto

    • lolo olet ääliö

      playbackina on kaikilla. Näitkö jmuka piuhoja kitaroissa?

      • annikkii

        Jos et tiedä niin musiikki nauhalta. Laulu livenä. Kantsis tietää enneku uhoaa.


      • virallisesti
        annikkii kirjoitti:

        Jos et tiedä niin musiikki nauhalta. Laulu livenä. Kantsis tietää enneku uhoaa.

        aivan. mutta miten voit sanoa että epäonnistui livenä lovex...siis laulaja epäonnistui vai? Tietääkseni Lovex on tunnettu heikosta laulajasta, joten tuskinpa tuo oli pahempi epäonnostuminen kuin Hannan väärin laulettu kertsi nro.3


    • jeeejeee

      Lovex on huonoin kotimainen "teinibändi" mitä on ikinä ollut!
      onneksi ei päässy Euroviisuihin nolaamaan Suomea, niinkuin maallamme usein on kyseisissä kisoissa tapana...

    • pettynyt

      Olen edelleenkin sitä mieltä, että Lovexin kappale oli paras, jotain esityksestä kyllä nyt puuttui, harmi vaan.

      • juueieie

        kappale, kauhea. bändi, kauhea. theon, kauhea.
        koko bändissä ei ole mitään hyvää. onneksi hävisi, hävisi jopa thunderstonelle. hyvä niin.


      • Lovexilla

        Siitä ei pääse mihinkään. Ei ole mitään mahdollisuuksia Pakarisen hokukappaleella loppukisassa.


      • Lovee
        juueieie kirjoitti:

        kappale, kauhea. bändi, kauhea. theon, kauhea.
        koko bändissä ei ole mitään hyvää. onneksi hävisi, hävisi jopa thunderstonelle. hyvä niin.

        Lovex huono!? No, eihän se biisi kovin kummoinen ollut eikä Theon laulajana mikään loistava, mutta asennetta bändiltä löytyy. Tällä Lovexin biisillä Suomella OLISI ollut mahdollisuudet. Ennakko-, sms- sekä puhelinäänestys 1. kierroksen aikana osoitti, että joko Hanna tai Lovex voittaa. Ja niin kävikin, mutta yllätyksenä tuli, ettei lovex ollut edes toinen vaan vasta kolmas. Nuoriso satsasi ekalle kierrokselle ja unohti äänestää siinä 'oikeassa' äänestyksessä. Kyllä Lovex olisi kuitenkin ollut se paras. Katsotaan, miten poikain käy keskieuroopassa uuden levynsä kanssa. Väittäisin, että levynsä myy aiankin paremmin kuin Hanna Peen.


      • joo-o-o
        Lovexilla kirjoitti:

        Siitä ei pääse mihinkään. Ei ole mitään mahdollisuuksia Pakarisen hokukappaleella loppukisassa.

        ei oo hannalla mahdollisuuksia, mutta ei olisi ollut lovex sen parempi. suomi voitti ensimmäistä kertaa euroviisut. mitkä olisi mahdollisuudet, että voittaisi 2 kertaa putkeen?


    • se laulaja ei osaa laulaa eikä ääntää englantia!

      • tottaaa!

        aivan samaa mieltä, roskaa koko bändi!


    • angelien

      Lovexin biisi oli ihan kelpoa tavaraa. Ei laulajakaan huono ollut, mutta kuten ketjun aloittaja sanoi, niin tänään esityksestä puuttui jotain. Oli heikompi kuin alkukarsinnoissa - kuvauskin tietenkin saattoi vaikuttaa. Osaa se Theon laulaa ja ok kivan näköinen. No toivotaan pojille menestystä levyrintamalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      74
      3387
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3127
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3002
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      66
      2661
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2182
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      61
      1729
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      25
      1707
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1695
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1679
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1618
    Aihe