kai tiedätte että rotanmyrkkyä syömällä laihtuu?
tämä on oikea, oleellinen ja tärkeä tieto, ja on tullut suoraan ravintotietämyksemme huipulta, pääkallopaikalta, KTL:sta.
tämä on oikea, oleellinen ja tärkeä tieto, ja on tullut suoraan ravintotietämyksemme huipulta, pääkallopaikalta, KTL:sta.
Vastaukset 12
Vanhimmat
syö lapamato.
teitä jaksaa kiinnostaa. Asiayhteydessäänhän se meni niin, että lausujaa pyydettiin kommentoimaan vhh-diettejä. Silloin hän lausui nuo sanat (huomaa vertaus) eli: RotanmyrkylläKIN laihtuu.
Huumorintajuahan teillä on aina piisannut :).
kun seuraa tämän rotanmyrkky laihdutusmetodin kehittäjän Pääjohtaja Pekka Puskan politiikkaa ja lausuntoja. Unileverin pauloihin joutunut mannekiini on kunnostautunut puhujana, lainaus christer Linnqvistin sivultahttp://veteraaniurheilija.blogspot.com/2006/08/pekka-puska-laulaa-unileverin-virtt.html
Pekka Puska laulaa Unileverin virttä
Joka päivä ihmiset ympäri maailmaa valitsevat meidän tuotteemme 150 miljoonaa kertaa, julistaa Unilever. Ja jatkaa: Unileverin missio on lisätä elinvoimaa. Täytämme ihmisten päivittäisen ravinnon ja hygienian tarpeet merkkituotteilla, joista heille tulee hyvä olo, jotka auttavat heitä näyttämään hyvältä ja saamaan enemmän irti elämästä.
Vaikka ylläoleva teksti onkin hieman kömpelön käännöksen kautta ilmeisesti saanut hassujakin suomalaiseen mieleen huonosti iskostuvia piirteitä, on ydinsanoma selvä: Unilever on halukas keventämään kukkaroasi. Mannekiineiksi haetaan miehiä ja naisia Suomen huipulta. Näin Unileverin tuleekin tehdä. Heidän pitää haalia köyhiä tutkijoita riveihinsä, jotka sitten korvausta vastaan julistavat tätä heidän ilosanomaansa. Sen sijaan heidän täytyy pitää sellaiset henkilöt erossa tästä markkinatouhusta, jotka vastaavat laaja-alaisesti suomalaisesta kansanterveydestä. Sydämeni itkee HDL-kolesterolipitoista verta kun he ovat saaneet pauloihinsa esimerkiksi Pekka Puskan.
Unileverin tiedotustilaisuudessa puhuneen Kansanterveyslaitoksen pääjohtaja Pekka Puskan mukaan Unileverin uutuustuote, joka sisältää 200 grammaa vihanneksia, marjoja ja hedelmiä tiivistettynä 100 millilitran pullossa, on elinkeinoelämän vastaus suomalaisten vieläkin liian vähäiseen kasvisten ja tuoreiden hedelmien syöntiin. Hohhoijaa!
Tänään lauletaan Unileverin virttä, onko huomenna vuorossa {piip} yrityksen karaoke-esitys?
Lähde: Finfood, 16.8.2006
# posted by christer sundqvist : 16:27
joka argumentoi vetoamalla mielipidekirjoituksiin. Köykäistä.
Voisitko nyt joutessasi valaista Warburgin teoriaa, linkki tässä:
http://japanippon.com/docs/OnTheOriginofCancerCells.pdf
Kerro minulle, missä kohden Warburg kertoo sokerin aiheuttavan syövän.
Miksi ei tämän kuun puolivälin jälkeen ole enää Kirililtä tullut Heikkilän lainauksia? Onko annettu noottia kenties kustantamolta vai peräti kirjailijalta tekijänoikeuden tiimoilta?
jos ei sokeri aiheutakaan syöpää niin syöpäsolujen energialähde on hiilihydraatit. eli hiilihydraatteja vähentämällä voidaan ehkäistä syöpäsolujen kasvua ja leviämistä.
näin minulle on kerrottu. en ole lääkäri joten en tiedä asiaa faktaksi.
mutta uskottavalta se tuntuu.
Heikkilä tajusi joutuneensa naurunalaiseksi hölmön agenttinsa toimesta?
että liiallisen auringonoton, liiallisen alkoholinkäytön ja tupakoinnin välttäminen ehkäisee tehokkaasti syöpää. Ja näistä olen löytänyt ihan tutkittua tietoa, ei tarvitse olla uskon varassa.
Lisäksi tiedän, että kaikki lähes solut käyttävät energianaan hiilihydraatteja, tarkemmin glukoosia, jota maksa tuottaa ihan itsekseenkin.
Mutta Kiril on aina vedonnut Nobel-palkittuun Warburgiin, jonka hän kertoo keksineen, että sokeri aiheuttaa syöpää. Todistellen tätä erilaisin mielipidekirjoituksin.
että lainaukset jatkuvat. Siihen eivät nimimerkkien, Aloittaja ja skäribo, kirjoitukset ja sähköpostit ole saaneet muutosta aikaan.
Tässä lainaus tärkeästä asiasta, jota sinunkin kannattaisi miettiä.
"Virallista runsashiilihydraattista, vähärasvaista ruokavaliota voi pitää todellisena ihmedieettinä yksinomaan sen takia, että se on keikkunut vuosikymmeniä virallisena totuutena vaikka, se on luonnoton ihmisravinto. Vähärasvaista ruokaa ei yksinkertaisesti voi valmistaa ilman teollisuuden monimutkaista tekniikkaa. Virallinen ruokavalio ei paranna ketään vaan on aiheuttanut kasvavia ongelmia. Epidemian tavoin lisääntyvä diabetes on yksi esimerkki, sillä muulla tavoin ei ilmiötä voi selittää. Miksi olemme tulleet sairaammaksi luvatun terveyden sijaan? Käytännön työtä tekevät lääkärit ovat tienneet kauan virallisen ruokavalion tehottomuuden sisimmässään ja siksi ovat vaivihkaa siirtyneet lääkkeisiin yrittäessään auttaa edes jollakin tavalla potilaitaan. Toisaalta lisääntynyt lääkkeiden käyttö vuorostaan on muodostumassa todelliseksi terveydelliseksi ja taloudelliseski ongelmaksi"
Lähde: Antti Heikkilä "Ravinto ja Terveys" 2006.
väitteisiisi. Sinulla on ainutlaatuinen tilaisuus lukea originaali ja osoittaa sieltä vahvistus puheillesi.
kertoiko ktl tarkemmin mitä rotanmyrkkymerkkiä pitäisi käyttää? pitääkö sitä sekoittaa ruokaan vai pitääkö käyttää sellaisenaan, kenties vesilasillisen kanssa?
http://kasvinsuojelu.berner.fi/tuotteet/kuvat/rotanmyrkky342.jpg