miesten tuoksut

top 3 luetelkaa

itse käytän vain dioreita etupäässä, etsin jotain vaihtelua raikkaista tuoksuista mutten oikein tiedä.....

6

4719

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suurkuluttaja

      Mun suosikit ovat, päivästä riippuen tietenkin:
      - C Lacroix - Tumulte
      - Lanvin - Arpege
      - Burberry - London (uusi London)
      - Roberto Cavalli - nimikkotuoksu
      - Paul Smith - London
      - Florentino - nimikkotuoksu
      - Bulgari - Black
      Nää nyt ainakin löytyy kylppärin hyllyltä.

      • Top 4

        1. Giorgio Armani Acqua di gio
        2. Chanel Allure homme sport
        3. Chanel allure
        4. Christian Dior Higher energy


    • amouage

      Gold Pour Homme on mielestäni selvästi parhaan tuoksuinen, mukavin ja hienoin itämaistyylinen (ei kovin raikas) miesten tuoksu. Mitään lähellekään yhtä hyviä ei ole löytynyt, ja tykkään juuri tuontyylisistä itämaisista suitsukkeen kaltaisista tuoksuista. Sopii vaatetukseen ja kämpän sisustukseen jne.
      Raikkaammista tuoksuista Silver Cologne ja Ciel Pour Homme ovat parhaat (ja ainoat riittävän hyvät ja miellyttävät raikkaat tuoksut joita kehtaa käyttääkin, kun yleensä en vesituoksuista tai moderneista sitruunaruikkutuoksuista juurikaan välitä).

    • Naisen mielestä

      Paljon on tuoksuja miehelläni käytössä, mutta mielestäni nämä ovat ykkösiä numerojärjestyksessä:

      1. Chanel Allure Homme Sport
      2. Burberry London (uusi)
      3. Escada Sunset Heat (uutuus)
      4. Christian Dior Higher

      • mukaan

        Miestenlehti FHM:ssä oli arvostelu miesten tuoksuista niin että naisraati valitsi kaksi parasta tuoksua. Paras tuoksu oli Chanel Allure homme ja toiseksi paras Jean Paul Gaultier: Le Male.


    • kylvain

      Itse tykästyin nyt Dior Homme Sport - tuoksuun ja se on ainakin raikas. Mua aina jotenkin vierastuttaa se "Sport" - nimike tuoksuissa, mutta tuo kyllä toimi. Raikkaista tuoksuista ehkä numero 1. tällä hetkellä, omasta mielestäni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      317
      8103
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      99
      6349
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      174
      3673
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      70
      2390
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      38
      2386
    6. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      39
      2173
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2166
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2014
    9. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      83
      1877
    10. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      48
      1575
    Aihe