mielenkiinnon takaisin? Mies menee omia menojaan ja tuskin enää huomaa minua. Seksielämä on nollissa. Näin ollut jo vuosia. Kuinka saisin mieheni kiinnostumaan itsestäni uudelleen? Olen asian takia masentunut.
Kuinka
saan mieheni
3860
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Muistelepa milloin ja mistä aiheesta olette viimeksi keskustelleet yhdessä. Oliko keskustelun sävy positiivinen. Milloin olet antanut miehesi ymmärtää että tarvitset häntä ja hänen apuaan.Milloinka viimeksi, YLLÄTTÄEN, "lähentelit" miestäsi? Mietipä, minkä näköisenä miehesi näkee Sinut kun hän on kotona. Miten pukeudut? Hoidatko itseäsi? Nalkutatko? Menepä peilin eteen ja kysele näitä asioita itseltäsi. Eiköhän ne vastaukset löydy sieltä, JOS hyväksyt ne saamasi vastaukset ja yrität toimia niiden mukaisesti, saatat taas löytää miehesi kinuamasta sänkyysikin.
se mies tarpeensa tyydyttää. Naisenko parisuhteessa on vain jotain tehtävä.
tämä ukkomies roikkuu suhteessa. En ole koskaan oikein ymmärtänyt tällaista tilannetta, että mennään omia menojaan, mutta pidetään vaimoa 'varalta'.