heip-

mielestäni työpaikka romansseista ei ole kuin harmia...
2763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vain harmia...

Äänestä

Ennen minäkin ajattelin, että kuormasta en syö - kunnes Maajussille morsian -sarjan juontana, "rakkausvalmentaja" Mia Halonen julisti, että työpaikkaromansseissa on hyvätkin puolensa, eikä niitä kannata väkisin välttää. Työpaikalla kun kultaansa näkisi usein, tietäisi ennestään tyypistä (onko vastuuntuntoinen, ahkera...) jne. Työpaikkaromansseista - kuten muistakin romansseista voi olla harmia, jos suhde ei kestä tai jos se vaikuttaa työpaikan ilmapiiriin (jos pomo ja alainen rakastuu). Jokatapauksessa ihastuminen ja rakastuminen on ihana asia - tapahtui se missä tahansa, vaikka työpaikalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kkkkkkkkk kirjoitti:

mielestäni työpaikka romansseista ei ole kuin harmia...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu