Kihtikipu ykkönen

Pahan kihtikohtauksen aiheuttama kipu on kivun aatelia. Kuka pystyy kuvailemaan kivun joka olisi vielä pahempi?
6751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä, lääkäritkin ovat todenneet että kihtikipu on, jos ei pahin, ainakin yksi pahimmista. Minua sietämätön kipu on jalostanut. Kun koko jalkaterä, akillesjänne ja varpaat ovat turvonneet räjähdyspisteeseen, kipu on sietämätön, pitää jalkaa sitten ylhäällä, kylmässä, kuumassa tai ihan missä vaan. Olo on sellainen että tekisi suunnilleen mitä vaan että helpottaisi edes 10%.

Äänestä

pahimpia. lue esim. horton tai kolmoishermosärky.

Äänestä
  • minulla on kihti sekä horton ja samana päivänä en kihti särystä lähde puhumaan, vaikka paha sekin on toki, mutta kihti kivun takia itseäni en ole ikinä ajatellut tappaa.

    Äänestä

Naurettavaa, että joku viitsii tällä palstalla edes mainita todellisista kivuista muita kuin pahinta, eli kihtikohtausta. Kihti on pahin, ei voi mitään.

Äänestä
  • on hyvin subjektiivinen.

    Äänestä

  • aistimuksena kirjoitti:

    on hyvin subjektiivinen.

    kipu joka aistimuksena on niin kova ettei sitä enää tunne,on infarkti.ei enää tallennu muistiin tapahtumat,eikä aika,kipushokki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemusta on riittävästi kirjoitti:

Pahan kihtikohtauksen aiheuttama kipu on kivun aatelia. Kuka pystyy kuvailemaan kivun joka olisi vielä pahempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu