Fruity Loops Toxic III-plugin

Miten saisin kyseiseen pluginiin sampleja?
ei ole muuta kuin default ja sillä on aika orpoa mitään säätää.
2257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos haluat omat oskillaattorit niin wavvit ja aiffit käy. Tosin luulisin että noista valmiina tulevista saa kyllä syntymään noin muutaman miljardin erilaisen soundin. FM-synteesi on kyllä melkoisen vaikeaa mutta opettelemallahan siitäkin selviää. Mutta ehkä jonkin virtuaalianalogin vääntelystä kannattaisi aloittaa.

Jos taas tarkoitit että kaipaat presettejä Toxicille niin googlettele sanoilla toxic preset ja katso mitä löytyy.

Äänestä
  • presettejä tarkoitinkin. kiitoksia avusta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lord_Skeletor kirjoitti:

Miten saisin kyseiseen pluginiin sampleja?
ei ole muuta kuin default ja sillä on aika orpoa mitään säätää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu