Constantine (Melodista hevimetallia)

mindcrime

www.mikseri.net/constantine

Jos bändit kuten Iron Maiden, Dream Theater, Helloween tai vaikkapa Manowar uppoavat, niin kannattaa tutustua tähän bändiin.

Pojat soittaa juuri tuollasta melodista kasariheviä, laulukin on sitä aitoa ja alkuperäistä, korkealta ja kovaa. He ovat juuri julkaisseet ensimmäisen demonsa, josta on kolme biisiä kuultavissa netissä. Hyvää kamaa ovat saaneet aikaan, kehuja on tullu paljon mikseriin.

Enpä minä osaa oikein muuta sanoa, antaa heidän sivustonsa puhua puolestaan, sieltä löydät historiaa ja jäsenet, ja muutakin kivaa.

4

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hea-vy

      Kiinostuneena odottelen jatkoa. Uskoisin
      sitä tulevan tuolla asenteella piankin....
      Lisää, kiitos

    • laulut ja soitto kuntoon ni...

      Eihän tuota voi verrata kyseisiin bändeihin. Paljon yksinkertaisempaa musiikillisesti. Tuo kolmas oli kuitenkin ainoa josta voisi tulla jotakin paremmilla kamoilla ja laulun uudelleen nauhoittamisella. Jokaisesta biisistä paistaa esiin sellainen pieni kankeus ja epätarkkuus. Mutta ihan kohtalaista soittoa jos tämä aloittava bändi on siinä mielessä että parin vuoden kuluttua tästä bändistä voidaan kuulla varmaan kaikkea hyvää.

    • löytää

      bändin keikat? onko bändillä kotisivua jossa tuo olisi? koetin googlettaa mutta ei osunu...ovatko tulossa keikalle tänne kuopioon?

      • Guitarwall

        Tällä hetkellä ei ole tulevana vielä kuin yksi keikka, ja se on kesällä Suomussalmi Rock-tapahtumassa. Keikkakalenteria pidämme yllä kuitenkin osoitteessa www.myspace.com/constantineoffinland

        Myös Mikseriin tulee keikkakalenteri, jahka niitä keikkoja alkaa tulemaan lisää.

        Omat kotisivut ovat myös valmistumassa, josta keikat löytää myös, yleensä ensimmäisenä.

        Kuopioon tullaan heti, kun saadaan sieltä keikka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      272
      3388
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1683
    3. 68
      1249
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1077
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      57
      1033
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      986
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      971
    8. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      199
      871
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      817
    10. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      792
    Aihe