hyviä

Mun pitäis saada enemmän kalsiumia mutta mulla on laktoosi-intoleranssi. Haluan myös laihtua joten mitkä olis hyviä vaihtoehtoja?
3458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Saahan kalkkia myös purkista eli tabletteina. Itse myös kärsin ko vaivasta, mutta voin syödä HYLA-jugurtteja ja maitoa. Juustojahan on laktoosittomia.

Äänestä

Juustot... varsinkin kovat juustot ovat laktoosittomia. Ja kalsiumissa löytyy...

Ps. löytyy myös vähärasvaisina ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaihtoehtoja kirjoitti:

Mun pitäis saada enemmän kalsiumia mutta mulla on laktoosi-intoleranssi. Haluan myös laihtua joten mitkä olis hyviä vaihtoehtoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu