Kyyti Metallican keikalle

Ajattelin lähteä kaverini kanssa tuolle heinäkuiselle keikalle, mutta kyyti uupuu. Olemme Kuopion seudulta. Tietääkö kukaan järjestetäänkö yleensä esim. linja-auto kyytejä keikoille tai joitakin kimppakyytejä?
3421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei se kuopiokaan taida ihan niin metsässä olla ettei bussit kulkisi sieltä helsinkiin. epäilisin jopa, että jokainen suomailainen, joka on yli 8v vanha, osaisi käyttää näitä julkisia palveluita tarpeen vaatiessa ;)

Äänestä

laitan peukun pystyytn.AINA olen päässyt ajoissa perille!Halpaa,eikä ole vaarallista,puhumalla olen aina selvinny,ei ole raiskattu eikä edes yritetty,ehdotuksia kyl tullu.

Äänestä
  • VÄHÄ NÄTTII :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emit kirjoitti:

Ajattelin lähteä kaverini kanssa tuolle heinäkuiselle keikalle, mutta kyyti uupuu. Olemme Kuopion seudulta. Tietääkö kukaan järjestetäänkö yleensä esim. linja-auto kyytejä keikoille tai joitakin kimppakyytejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu