moi muistaako kukaan enaa bändistä tarharyhmä
mitään.siinä soitti mm. maija vilkkumaa,minna
haapkylä muista en sitte tiiä ottakaa yhteyttä jos
tiiätte tai muistatte jotain se oli joskus 90-luvulla
mitään.siinä soitti mm. maija vilkkumaa,minna
haapkylä muista en sitte tiiä ottakaa yhteyttä jos
tiiätte tai muistatte jotain se oli joskus 90-luvulla
Vastaukset 3
Vanhimmat
mulla on tarhiksen kokoelma levy:)
Olisikohan kysessä kuitenkin Tarharyhmä yhteen kirjoitettuna? Hitto, että on hölmöä sakkia taas liikkeellä.
Maija Vilkkumaan (laulu, sähkökitara) ja Minna Haapkylän (basso) lisäksi Tarharyhmässä soitti Isa-Eerika Lehto (laulu, akustinen kitara) sekä Nöksy Niiniluoto (rummut).
Tarharyhmä teki kaksi levyä, Tappopoppia (1993) ja
Hysteerinen harmonia (1994). Hysteerinen harmonia levystä julkaistiin vuonna 1995 uusi painos, jossa oli erilaiset kannet (alkuperäiset kannet olivat varsin epäonnistuneet) ja kaksi bonuskappaletta (Duran Duran ja Tulta). Näillä kahdella kappaleella bassoa soitti Hunajameloneista tuttu Paula Ojajärvi.
Tarharyhmältä on julkaistu myös kokoelmalevy, jolla on muutamasta kappaleesta englanninkieliset versiot. Levy-yhtiö (Poko) yritti markkinoida näillä versioilla Tarharyhmää mm.Japaniin.
Tarharyhmän keikat olivat riemukkaita tapahtumia.
http://clik.to/congasam