menin käymään ekaa kertaa tulevan mieheni kotona uutena vuotena ni anoppi menas melkein hyppää kimppuun.enne ku oli edes tervetulleeks toivottanu ni alkoi valittaa käsittämättömistä jutuista ja osa ei ollut edes totta tai ko.ihminen ei tiennyt niistä mitään!ja kun en mennyt heille yöksi vaan mieheni veljelle niin siitäkin nousi metakka.ei puhuttu anopin kanssa koko iltana mitään.pyysi kylläkin myöhemmin puhelimen välityksellä anteeksi mutta ei ota minua uudelleen mielelläni vastaan.en tiedä mitä teen kun kuitenkinkin haluan muihin(mieheni isään ja veljiin)tutustua ja tavata uudelleen.Siltikään ei oikein tee mieli mennä heille enää..
hullu anoppi
hannah..
93093
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
on hullu kuvauksesi perusteella, asia on harvinaisen yksiselitteinen.
Ja et ole tervetullut anoppilaasi koska et osannut käyttäytyä. HAHAH. Ja ennenpitkää poikakin antaa lemput.
kyllä tuollaista käytöstä sattuu vaikka itse ei tee mitään. On nähty niin monta kertaa ihan luonnossa.
Kerrankos olimme parin kaverin kanssa työmatkalla samalla autolla. Ajattelin tarjota kahvit ja pysähdyttiin isolle huoltoasemalle. Otettiin kahvit ja pullat ja mentiin jonossa tiskille.
Sanoin moi ja ja että nämä kaikki tulee samasta.
Heti kun kassa nosti katseensa sen ilme muuttui ja se alkoi huutaa vietävästi että lopulta hämmentyneinä jätimme kahvit siihen ja jatkettiin seuraavalle huoltikselle.
taidat olla vähän pimeä itsekin.. hohhoijaa
Enpä ihmettele anoppisi suhtautumista. Et osaa edes kirjoittaa. Yleissivistys jäänyt hankkimatta.
mieleen. Kun katselee tuota käsittämätöntä teksittelyä, niin eipä taida tuleva miniäehdokas kummoinen olla. Koulussa on kait vaan nukkunut tai lintsannut.
...samalla tavalla kuin kirjoitat, niin en ihmettele, jos anopissa syntyi torjuntareaktio. Tosin sivistynyt ihminen osaa pitää käytöksensä kurissa.
... anoppi oli ottanu uutta vuotta vastaan ja juonu vähän liikaa shampanjaa. Tai sinä? eli olitteks te kumpikin ihan selvin päin? Jos ei, niin silloinhan sitä tulee hölmöiltyä kaikkee.
käynnilläsi kuin kirjoittaessasi tätä avausta, ei ole mitenkään merkillistä ettei anoppisi välitä enää tavata.
Oman itsesikin takia kannattaisi miettiä katkolla käyntiä.