Nelly Furtado - Say It Right

Tästä biisistä tulee varmasti kevään koviten soitettu ralli. Melkein 2 kuukautta soitettu jo ulkomailla ja nyt vasta kuullut Suomen radioissa soitettavan.
2495
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se on muuten sairaan hyvä kipale. En kyl pidä siit musavideost, ku Timbaland huutelee siin vieressä. Mut silti.

Ihmettelin jo, kun YouTubesta hain "Nelly Furtado - Say It Right" ja aattelin, että löytyyköhän täältä nyt mitään, mutta sinnehän oli laitettu musavideoita ja liveversioita kyseisestä kappaleesta ties kuinka kauan sitten.

Näin me täällä Suomessa ollaan aina jäljessä! ;D Sama juttu oli Pussycat Dollsien Wait A Minuten kanssa.

Äänestä
  • Tälläinen huomio vain, että Say It Right julkaistiin virallisesti Euroopassa vasta keväällä 2007 ja Yhdysvalloissa se julkaistiin virallisesti syksyllä 2006. Yhdysvalloissa singlet on julkaistu järjestyksessä Promiscuous, Maneater, Say It Right, All Good Things ja Do It. Euroopassa järjestys on ollut Maneater, Promiscuous, All Good Things, Say It Right ja In God's Hands (sekä Saksassa julkaistava Te Busqué). Maneater julkaistiin Euroopassa pari kuukautta aikaisemmin kuin Promiscuous Yhdysvalloissa, joten periaatteessa täällä ollaan edellä. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdgih kirjoitti:

Tästä biisistä tulee varmasti kevään koviten soitettu ralli. Melkein 2 kuukautta soitettu jo ulkomailla ja nyt vasta kuullut Suomen radioissa soitettavan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu