Voi kun saisi äänestyksen uusiksi ja LOVEX euroviisuareenalle. Lovexin kannattajissa on ollut paljon vanhempaakin porukkaa, minä mukaan luettuna. Yksinkertaisesti paras ehdokas. Voi te Hannan idols-teinipissisfanit kun torpedoitte mahtavan menestyksen tänä vuonna. Meni kerralla kiinnostus koko laulukilpailua kohtaan. Tällä valituslaululla ei pötkitä pitkälle.
SAISIPA UUSIKSI
Voihan vitalis
10502
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
hannan lavashow'huun: kansalliseepoksemme kalevalan tarinaa mukaillen hanna laulaa itsensä suohon - siitä yksi säälipiste moldovalta. pukeutua pitää tietenkin pohjan akaksi.
moldovalaisten naisten taustakuoro, jotka joikaisivat taustalla möreällä äänellään. Takavasemmalta tömistelisi esiin moldovalainen kansantassiryhmä, jonka jäsenistä onet olisivat umpihumalassa, ja siksi tanssi kokonaisuutena olisi "horjahtelevaa". Vasemmalta astuisi esiin ihan Väinämöisen näköinen mies, joka laulaisi kimakalla pojanäänellään Pakarisen suohon - noin iinkuin tämän "läävän nurkkahan nutistaakseen".
Etualalla sahaisi kieletöntä viuluaan vanha viulu-ukko, joka "svengillään" saisi nuorison tunnelmaan.
Lopuksi laulettaisiin Maame- laulu moniäänisesti, kuten Grand Slam aikoinaan, ja kaikkein selvimmin erottuisivat tässä kuotoesityksessä möreät moldovalaisen naiskuoron äänet.
Ei auta lovexia vaikka siellä olisi kuhmon örinäkuoro mukana.
Toivoton bändi ei millään avuilla pärjäisi, tai sitten jos Hanna olisi laulajana heillä.
Kun se Theon todellakaan ei osaa laulaa, huutaa vaan suoraa kurkkua.
Siitä vaan: "Viel' lempemme saa nousemaan, sun toivos, riemus loistossaan..."
Eräällä toisella saitillä väitettiin muuten, että Hannan kappale olisi plagiaatti Killpretty-yhtyeen biisistä All the world has to offer.
En kuullut Theonin huutoa, kylläkin sen miten Hannan matalat äänet muuttuivat pelkäksi muminaksi ja sen miten Hanna huusi 'äiti' keskellä laulua.
menestystä satelee.
Kannattaa näköjään huutaa.
Kunhan ei huuda finaalissa äitiä avuksi Hannan tavoin.
Oliskohan kannattanut esittää biisi alusta loppuun täysillä, eikä ruveta pelleilee kesken biisin.
Voiton jälkeinen laulun uudelleen esityshän oli täysi fiasko ja sehän päätyi oitis Yotubeen koko maailman katsottavaksi.
Tuo, jos mikä oli tosi amatöörimäistä toimintaa Hannalta.
Siinä ne pisteet karisi, jos nyt muutenkaan olis pisteitä saanut.
Vieläköhän kipaletta vois vaihtaa,
mitähän sanoo Euroviisusäännöt?
Oliskohan aiheellista Suomessa uusi äänestys?