ovat niin ihania.Ja SEXIKKÄITÄ,ai että!
nämä tummat komistukset kyllä saavat ainakin mun huomion..useimmiten :)
kommenttia??! :)
nämä tummat komistukset kyllä saavat ainakin mun huomion..useimmiten :)
kommenttia??! :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
kauniit silmät on heillä
venäläisistä, jos sanot heitä tummiksi komistuksiksi.
Itse tunnen useita venäläisiä miehiä, joilla on valkoisten ripsien ympäröimät taivaansiniset silmät ja oljenkeltainen tukka, ja sitten monenlaista muuta variaatiota. Ja komeus on katsojan silmissä kuten kauneuskin.
Venäjä on iso maa ja sinne mahtuu kaikenlaista. Ne tummimmat komistukset tulevat yleensä Uralin takaa.
Ainakin yhdessä asiassa venäläiset miehet päihittävät suomipojan mennen tullen: alkoholinkäytössä.
Venäläinen mies on venäläinen ja iso on maakin. Tummat ja komeat? Saippuaa voisivat ehkäpä käyttää enemmän ja sukkia vaihtaa.
vaihataa sukkia..se on kyl totta xD
olet suomalainen, ei sulla ole puhumiseen varaa... olette kuuluisia pesemättömyydestä ( puhumattakaan sukkien ja alusvaatteiden vaihtamisesta tai intiimi-hygienasta).
Menepäs ulos huomenna ja laskee kuinka monta siistiä suomalaista näet kadulla, kaupoissa tai vaikka missä pääkaupunkiseudulla ( ne siistit saattavat olla ulkomaalaisia tai suomen romaneja).
Ei uskoisi kun ajattelee että suomessa on kaikki edellytykset olla puhdas, päinvastoin kuin muualla maailmaa - jopa venäjää.
Toi oli ihan harmiton kommentti!
ei ollu tarkotus yleistää..
yhden kaverin(venäläisen) sukat haisee..mut ei oo vakavaa-.
Edelleenkin mun mielest venäläiset miehet on ihanii :)
JA MUUTEN,Mä käyn jokapäivä suihkussa,ja vaihdan vaatteet!
Suomalaiset miehet ovat nimenomaan erittäin hygieenisia. Duunaritkin käy suihkussa joka päivä. Toista on kuule Venäjällä, ihan oikeasti.
Taas näitä provoja, jotka eivät ole venäläistä miestä nähnytkään... :-D
Koita ensin käydä siellä Vennäällä, tule sitten puhumaan, jookosta? ;)
ja kyl ne miehet siellä aika ihania on ;P no ei tietenkään kaikki mut useat...
Suomiblondin mielestä ny kaikki ulkkikset on ihania, kerro jotain uutta... :)
Puhut tummista venäläismiehistä. Venäjä on iso maa, ihmisiä muistaakseni 143 milj. Tummia miehiä ja naisia toki löytyy, mutta rodullisesti paljon myös suomalaisten näköisiä.
Onko Putin tyypillinen tumma venäläismies? Hänen tapaisia miehiä Venäjällä olen nähnyt paljon.
Suomalaisten kuva venäläisistä perustuu usein viipurilaisiin ja pietarilaisiin.
En kyllä ihan allekirjoita tuota väittämää:D
Töissä tapaa asiakkaina venäläisiä miehiä (ihan venäläisperheitä). Yleensä venäläisellä miehellä on venäläinen vaimo ja kun näitä vertaa pareihin, joissa mies on suomalainen ja nainen venäjältä (heitäkin kuuluu asiakkaisiin aika liuta), niin eipä juri huomaa eroa, paitsi suomalaisen vaimolla ei ole yleensä turkkia päällä.
Tulee usein haastettua suomea venäläisille kun luulee heitä suomalaisiksi (varsinkin miehiä... venäläiset naiset erottaa vähän paremmin...)
...jos tosiaan ei ole sitten se mies tummakomistus (yleensä tuppaavat olemaan vähän pyyleviä vanhempia miehiä, eikä tosiaan erota suomalaisesta, jos eivät puhuisi venäjää tai hjuonoa sjuomea;D)... tosin onhan niitä tummia Suomessakin;D)
Onks ne muka tummia...?
Monet tänne muuttaneista ovat suomensukuisia ns.inkeriläisiä ,joiden ulkonäkö on ihan suomalainen,tai melkein..jokin olemus saattaa "paljastaa"",mut se siitä.