kahvia vai ei

pilli&pulla

Eli aattelinpa minäkin nyt kokeilla tätä kuuluisaa sairaaladieettiä tai mikä kaalisoppadieetti tää nyt sit onkaan.Toivottavsati tehoaa ja nää ohjeetkaan ei näytä mitenkään oudoilta.MUTTA..Miksei saa juoda kahvia?En kyl ole kauhean kova kahvinjuoja mutta tottunu saamaan aamulla pari kuppia ja tuntuis ikävältä jättää se pois.Mites muut ootte tehneet,juoneet ne pari kuppia vai luopuneet kokonaan??

2

516

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kehonkutistaja

      Ihmettelin itsekin tuota kahvinjuontikieltoa. Luin sitten jostakin, että kahvi tukkisi elimistöä ja kahvihan on diureetti eli poistaa nestettä. Sairaaladieetti on kehoa voimakkaasti puhdistava.

    • Toki tiedän kaalisoppadieetin (laihduttajan ihmekeitto)sallittuine/määrättyine lisukkeineen, joka lähinnä poistaa nestettä ja herättelee aineenvaihduntaa. Itse kokeilin joskus, mutta siihen nestejuttuun sen vaikutus sitten jäikin. Naapurin rouva sai 2 kg pois ja hehkutti... kunnes sanoin että teeppäs yksi normaali kasviskeitto (ei maissia ;) ) ja iltapalaksi/päivälliseksi kaali-porkkana-omenaraaste tai salaattia tomaatilla, kurkulla ja ananaksella(ei sokeriliemessä) ja leipäviipale. Ja juo kahvisi rauhassa. Paino putosi 4,5 kg 9 päivässä =) Raaka kaaliraaste polttaa hurjasti rasvaa, ja vihanneksissa/juureksissa on valtavasti vitamiineja, joita ei kannata tuhota keittelemällä. Jos nestettä haluaa pois, niin persiljaa kylmään veteen pöydälle ja ohikulkiessa napsimaan. Saa rautaa ja juosta vessassa ;)
      Salaatteihin on helppo lisäillä kanaa, lihaa tai mitä kukakin haluaa. Tämä toimii minulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      93
      3554
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      56
      2526
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      15
      2448
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      70
      2306
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      16
      2191
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      102
      1242
    7. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      567
      1107
    8. Uskon todistus

      Oikean uskovaisen ja nimikristityn erottaa siitä, että Jeesukseen uskova korottaa Jeesusta ja uskoa Häneen, mutta nimik
      Kaste
      261
      1016
    9. Ensin oli armo - sen jälkeen tuli usko

      Me emme ansaitse armoa omalla uskollamme. Armo on ansaitsematonta rakkautta mikä synnyttää meidät uudesti Jumalasta. K
      Luterilaisuus
      400
      1015
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      142
      979
    Aihe