kahvia vai ei

pilli&pulla

Eli aattelinpa minäkin nyt kokeilla tätä kuuluisaa sairaaladieettiä tai mikä kaalisoppadieetti tää nyt sit onkaan.Toivottavsati tehoaa ja nää ohjeetkaan ei näytä mitenkään oudoilta.MUTTA..Miksei saa juoda kahvia?En kyl ole kauhean kova kahvinjuoja mutta tottunu saamaan aamulla pari kuppia ja tuntuis ikävältä jättää se pois.Mites muut ootte tehneet,juoneet ne pari kuppia vai luopuneet kokonaan??

2

526

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kehonkutistaja

      Ihmettelin itsekin tuota kahvinjuontikieltoa. Luin sitten jostakin, että kahvi tukkisi elimistöä ja kahvihan on diureetti eli poistaa nestettä. Sairaaladieetti on kehoa voimakkaasti puhdistava.

    • Toki tiedän kaalisoppadieetin (laihduttajan ihmekeitto)sallittuine/määrättyine lisukkeineen, joka lähinnä poistaa nestettä ja herättelee aineenvaihduntaa. Itse kokeilin joskus, mutta siihen nestejuttuun sen vaikutus sitten jäikin. Naapurin rouva sai 2 kg pois ja hehkutti... kunnes sanoin että teeppäs yksi normaali kasviskeitto (ei maissia ;) ) ja iltapalaksi/päivälliseksi kaali-porkkana-omenaraaste tai salaattia tomaatilla, kurkulla ja ananaksella(ei sokeriliemessä) ja leipäviipale. Ja juo kahvisi rauhassa. Paino putosi 4,5 kg 9 päivässä =) Raaka kaaliraaste polttaa hurjasti rasvaa, ja vihanneksissa/juureksissa on valtavasti vitamiineja, joita ei kannata tuhota keittelemällä. Jos nestettä haluaa pois, niin persiljaa kylmään veteen pöydälle ja ohikulkiessa napsimaan. Saa rautaa ja juosta vessassa ;)
      Salaatteihin on helppo lisäillä kanaa, lihaa tai mitä kukakin haluaa. Tämä toimii minulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      132
      1539
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1373
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      116
      855
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      123
      816
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      74
      764
    6. 53
      725
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      569
    9. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      290
      557
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      525
    Aihe