Mikä olisi parikymppisen miehen sekaiholle paras kosteusvoide? Olen käyttänyt Biotherm Hommen T-pur -voidetta, on aika hyvä. MIetin vain, joskos parempaa olisi tarjolla. Onko lupaukset täysin mattapintaisesta ihosta vain lumetta, vai voiko sellaisen saada? Vaatisi varmaan muutakin, kuin toimivan kosteusvoiteen. Onko hyviä vinkkejä?
Kiitos kaikille, ketkä vastaavat!
kosteusvoide sekaiholle
6
2284
Vastaukset 6
- kalpeanaama
itse olen kayttanyt noin vuoden ja ollut tyytyvainen, samoin kun silmanymparysvoiteeseen.Lisaksi ei ole hinnalla pilattu, riittoisa geeli ja pitaakin pistaa ohuelti, itselle tulee nappyloita heti jos liika kayttaa.
- marcj
Itsekin olen käyttänyt T-Pur:a... Mutta jos sinulla on sekaiho niin luulen, että tuo kys. tuote ei välttämättä ole tarpeeksi kosteuttava ihosi kuivemmille kohdille. Osta siis rohkeasti jokin toinen hieman kosteuttavampi voide ja käytä sitä kuivemmilla kohdilla.
Mutta jos haluat yhden hyvän sekaiholle sopivan voiteen, joka on tarpeeksi kosteuttava, mutta ei rasvoita niin kokeile Boss:n moisture gel,. toisaalta se ei taas anna tarpeeksi mattapintaa
Jos haluat mattapintaisempaa voidetta kuin toi t-pur niin tuskin löytyy. Ainakaan l' orealit tai niveat ei anna yhtä hyvää mattapintaa. Minulle ainakin tuo kys. tuote (t-pur) sai aikaan todella kiristävän tunteen iholle (talvella), vaikka ihoni on enemmän rasvoittuva kuin kuiva. Clarinsilta löytyy vastaava tuote "Shine free gel" muistaakseni,
Luulen, että täysin mattapinta on aika utopiaa suurimmalle osalle miehistä, jossakin vaiheessa päivää nenä ja otsa alkaa kuitenkin kiiltää... Kesästä puhumattakaan.- alkuperäinen kirjoittaja
Selvä. Sanoivat mulle Stockan kemikaaliosastolla, että toi bossin geeli olisi kenties parempi mulle. Sitä sitten voisi hankkia..
- Lidl
alkuperäinen kirjoittaja kirjoitti:
Selvä. Sanoivat mulle Stockan kemikaaliosastolla, että toi bossin geeli olisi kenties parempi mulle. Sitä sitten voisi hankkia..
Minkä hintanen toi Bossin Instant moisture gel on? Maksaako enemmän kuin noi Biothermin tuotteet?
- marcj
Lidl kirjoitti:
Minkä hintanen toi Bossin Instant moisture gel on? Maksaako enemmän kuin noi Biothermin tuotteet?
Ihan naurettavan hintainen täällä suomessa jotain päälle 40e. Ulkomailta tai nettikauposta saa noin 30e. Se on sitä kun tuotteet tuodaan Suomeen niin moni haluaa ottaa välistä ja sitten viimesen korotuksen tekee stokat ja sokokset.
Sama koskee titetenkin kaikkia merkkejä. Aika monet saa ulkomailta halvemmalla. Tosin ei aina. No oli vaan pakko avaututa kun on alkanut todella ärsyttää nuo kohtuuttomat hinnat. Eikä sitä voi selittää pelkällä Alv: llä
Jep. jos haluat, jonkun nettikaupan, josta vois tilata, niin voisin antaa pari, mutta en lähde ihan heti mainostaa, en tiedä saako täällä edes harrastaa sitä. Mutta voithan googlata netistä.
Nin ja vastaus kysymykseen. Maksaa hieman enemmän kuin biothermit. Mielestäni biothermillä on loppujen lopuksi parempi hinta-laatu suhde. Sekaiholle sopii parhaiten kun ostaa biother:n aquabower:n tai jonkun muun ja sitten T-Pur:n ja käyttää sitä kasvojen T-alueella (otsa,nenä,leuka) tai mistä kasvot rasvoittuu enemmän.
- susannaz
Älä ny ainakaan sorru mihin tahansa kaupan paskaan mitä nää tyypit täälä suosittelee.. Lorealit ja Niveat on täynnä haju väri ja muita ainepaskoja, mihin herkempi iho saattaa reagoida todella ikävästi.
Apteekista saa laadukkaampia, mutta ei sieläkään mihin tahansa kannata uskoa. Humektan on yksi sellanen hajusteeton perusvoide, joka kosteuttaa tehokkaasti mutta sopii epäpuhtaalle ja akneihoisellekin erinomaisesti. Ei sisällä rasvaa/öljyä. Oisko 100g purkki jotain 8 euroa, pienen kokeiluputelin 30g saa alle 3 eurolla. Lupaa ainakin ettei iho jää kiiltelemään. Itselläni toiminut, tosin olen nainen. Kokeile
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051810
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS541610Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä451270Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk231010Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita177875Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13810- 48762
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja201723Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?16723Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41678