Jotkut fatalistithan on sitä mieltä, että ihan sama mitä teet, elämän kulkuun ei voi, eikä kannata vaikuttaa. Lopputulos on ennalta määrättyä. Tää huumoriliike saattaa muuttua kuitenkin vaaralliseks, jos tää oppi kytketään terveyteen.
Timantti on yks tällanen hurjapää. Se kerto meille, et sen pakoputki on ollut tukossa jo melko pitkään (ks. keskustelu Ja kuinkas sitten kävikään). Jostain syystä Timantti ei oo tehny asialle mitään. Ei vissiin paljon kiinnosta.
Mitä mieltä ootte? Eiks kuulostakin melko vaaralliselta fatalismilta?
Timantti on yks tällanen hurjapää. Se kerto meille, et sen pakoputki on ollut tukossa jo melko pitkään (ks. keskustelu Ja kuinkas sitten kävikään). Jostain syystä Timantti ei oo tehny asialle mitään. Ei vissiin paljon kiinnosta.
Mitä mieltä ootte? Eiks kuulostakin melko vaaralliselta fatalismilta?
Vastaukset 10
Vanhimmat
onkin taka-ajatuksena sellainen, että kun se pakoputki loppuviimein pamahtaa niin edessä on reipasta kävelyä joka edistää terveyttä.
näinkin vaarallisella asialla. Timantin pakoputki on ollut tukossa ties kuinka kauan, tilanne varmaan vaikuttaa jo sen läheisiin.
Osaatsä hoonata?
Mä veikkaan et en, mä en ole vannonut hippopotamuksen valaa.
tää oli naisen logiikkaa; joskus sitä ei tule tehtyä asioille mitään vaan antaa tilanteen kehittyä omalla painollaan kun nainen on mielessään nähnyt mitä on tulossa, joka on positiivista mutta johon ryhtyminen ennenkuin tapahtuu välitön kriisi on vastenmielistä tai mukavuudenhalusta välttää sitä.
on tääl yleensä suht hyväntuulinen, ei välttämättä ole koko totuus. Tiedä minkälaisia tuskia ja plekotiloja sillä on. Mä annan ainakin Timantille täydet pisteet urheudesta ja yritteliäisyydestä.
sä noin huolehdit toisten putkien kunnosta, vaikka se onkin aika henkilökohtaista.
se et kun ei tiedä KUINKA kauan se putki on ollut tukossa. Yhellä sun toisella saattaa röörit olla tukossa päivän, tai pari, mut Timantin (hätääntyneestä) viestistä sai sellasen vaikutelman et tukkeuma on ollut jo pidemmän aikaa. Täs mun mielestä menee Timantin fatalismi PIKKASEN liian pitkälle.
Hyvä provo!
Vai on terveys vaarassa, kun on pakoputki tukossa?
Hehheh!
Jotkut ideologiat menee vaan liian pitkälle.