Diesel-autojen myynnissä uusi ennätys

Tammikuussa diesel-autojen osuus uusien henkilöautojen myynnissä nousi 27 prosentiin. Onkohan diesel-auto lyömässä itsensä läpi myös Suomessa?
31022
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • huvittavaa nuo teidän perustelunne dieselin puolesta ilmaston muutoksen estämiseksi. Ette varmaan huomanneet uutisia, jotka kertoivat Kiinassa henkilöautojen myynnin lisääntyvän noin 25% vuodessa. Tarkoittaa miljoonia autoja lisää maapallolle vuosittain. Millähän me sen estämme. Kertokaa se minulle, niin voin harkita dieselin ostoa noin kolmen vuoden kuluttua, kun autollani on silloin ajettu 100tkm.

    Äänestä

  • Harvoinpa olen nähnyt noin puhdasta puppua noin tyylikkään vakuuttavassa muodossa kuin tuo ekoautosivusto. Moni varmasti mokoman laskurin avulla tekee elämänsä erehdyksen, ja melkoisesti ympäristötuhoa. Kaikkee sitä näkee...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nafta-Niilo kirjoitti:

Tammikuussa diesel-autojen osuus uusien henkilöautojen myynnissä nousi 27 prosentiin. Onkohan diesel-auto lyömässä itsensä läpi myös Suomessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu