Mistä sais ostettua hyvät tukisukkahousut?
Tukihousut/sukkahousut
-:-
4486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
terveydenhoitoalan myymälöistä. Instrumentariumeja on aika monella paikkakunnalla ja heiltä löytyy erityyppisiä kunnollisia tukisukkahousuja.
Tuo kysymyksesi otsikko kylläkin hämäsi. Kaipaatko erityisesti tukihousuja ja mihin sairauteen. Tukisukkahousujen housuosa ei yleensä tue kovinkaan paljon, tuki keskittyy sääriin. Tukihousuja löytynee terveysalan erikoisliikkeistä ja ne tehdään tarvittaessa mittojen mukaankin.
saa, maksavat noin 33 euroa ja voi hyvin pitää hameen kanssa- eivät näytä tukisukkahousuilta lainkaan.
Ehdottomasti parhaat tukisukkahousut ovat kuitenkin IBICI-merkkiset italiaiset, joita ei tietääkseni tällä hetkellä Suomesta saa. Soitin viime keväänä maahantuojalle, joka sanoi ettei tällä hetkellä ole- nyt en tiedä.
Italiassa maksavat 5-10€ riippuen vahvuudesta jne. Löytyy useita värejä ja myös koristeellisia on mallistoissa. Todella tukevat, kauniit ja myös muotoilevat(=ohentavat) sukkahousut. Aina Italiassa käydessä ostan monet, koska niille ei Suomessa löydy vertaa. Suosittelen.
Olen menossa rasvaimuun,ja sen jälkeenhän pitää pitää niitä tukisukkahousuja tai -housuja..
Minä sain tukihousut rasvaimun yhteydessä sairaalasta.